Zranil brankára a oslabil tím: Slavia po sľubnom zápase v Miláne nezvládla domácu odvetu

Červená karta pre futbalistu Slávie Tomáša HolešaČervená karta pre futbalistu Slávie Tomáša Holeša Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha sa s Európskou ligou rozlúčili v osemfinále. Vo štvrtkovom odvetnom súboji podľahli doma AC Miláno 1:3, keď už od 20. minúty hrali bez vylúčeného Tomáša Holeša.

V prvom zápase na pôde súpera prehrali 2:4. Slovenský obranca Michal Tomič nastúpil za český klub od druhého polčasu, na lavičke náhradníkov začal pre menšie zranenie aj krídelník Ivan Schranz, ktorý nastúpil v 83. minúte.

Slavia začala odvážne a už v 14. minúte šancu Mojmíra Chytila zneškodnil Mike Maignan. Brankár AC musel však už po 20 minútach pre zranenie striedať, nahradil ho Marco Sportiello.

O chvíľu neskôr prišiel kľúčový moment zápasu, kapitán "zošívaných" Holeš neúmyselne šliapol na nohu Davidemu Calabriovi a dostal červenú kartu, rozhodca ju udelil až po dlhom študovaní videa. Hostia presilovku okamžite využili, brankár Jindřich Staněk ešte zneškodnil úniky Christiana Pulisica a Rafaela Leaa, ale následne už inkasoval.

Skóre otvoril v 34. minúte Pulisic, vzápätí profitoval z prihrávky Thea Hernandeza zblízka Ruben Loftus-Cheek a tesne pred prestávkou namieril spoza šestnástky výstavne Leao - 0:3. V druhom polčase sa už hostia nikam nehnali a strážili si náskok. Domácim dovolili v závere už len znížiť, na konečných 1:3 skorigoval presnou strelou spoza pokutového územia Matěj Jurásek.

Mojmír Chytil (napravo) v Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Do štvrťfinále postúpil aj Olympique Marseille, po víťazstve 4:0 v prvom stretnutí s Villarrealom mu v odvete v Španielsku stačila aj prehra 1:3. West Ham zmazal jednogólové manko z úvodného zápasu vo Freiburgu (0:1) a prebojoval sa medzi najlepšiu osmičku vďaka domácemu vysokému triumfu 5:0. Dva góly anglického klubu strelil Mohammed Kudus.

odvety osemfinále Európskej ligy:

Villarreal CF - Olympique Marseille 3:1 (1:0)
Góly: 32. Capoue, 57. Sörloth, 86. Mosquera - 90.+4 Clauss
/prvý zápas: 0:4, postúpilo Marseille/

Glasgow Rangers - Benfica Lisabon 0:1 (0:0)
Gól: 57. Rafa Silva
/prvý zápas: 2:2, postúpila Benfica/

West Ham United - SC Freiburg 5:0 (2:0)
Góly: 77. a 85. Kudus, 9. Paqueta, 32. Bowen, 52. Cresswell
/prvý zápas: 0:1, postúpil West Ham/

Slavia Praha - AC Miláno 1:3 (0:3)
Góly: 85. Jurásek - 34. Pulisic, 36. Loftus-Cheek, 45.+6 Leao, ČK: 20. Holeš (Slavia)