Fanúšikom zostali oči pre plač: Lipsko totálne zahanbilo súpera, najhoršia prehra od roku 2012

Hráči Lipska oslavujú gólHráči Lipska oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Federico Gambarini/dpa

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti Lipska aj vďaka trom streleným gólom počas siedmich minút v nemeckej bundeslige deklasovali zostupom ohrozený Kolín nad Rýnom na jeho ihrisku 5:1.

Pred víkendovými duelmi 26. kola sa RB posunul na štvrté miesto tabuľky zabezpečujúcej postup do Ligy majstrov. Domáci dokázali ešte v prvom polčase držať s favoritom krok a na vedúci gól Xaviho Simonsa z 15. minúty zareagoval krátko nato vyrovnaním Sargis Adamjan, ktorý nechýba v arménskej nominácii pre blížiacu sa prípravu proti českým futbalistom.

V druhom polčase už skórovali len zverenci trénera Marca Roseho a rozhodli medzi 63. a 70. minútou, keď sa dvakrát trafil Lois Openda a raz Amadou Haidara. Skóre zavŕšil Yussuf Poulsen a potvrdil posun Lipska dva body pred Dortmund na štvrté miesto tabuľky.

Dnešná porážka je pre Kolín najhoršou domácou prehrou od debaklu 1:6 s Dortmundom v marci roku 2012. Výprask od Lipska dostal tradičný bundesligový klub už na jeseň, keď si odviezol porážku 0:6. V tabuľke zostal Kolín na barážovej 16. pozícii dva body pred sedemnástym Mainzom.