Jeden prihrával, druhý skóroval: Pánik s Čerešňákom pomohli k ďalšej výhre Pardubíc

Richard PánikRichard Pánik Zdroj: hcocelari.cz

PRAHA - Hokejisti Dynama Pardubice zvíťazili v druhom zápase štvrťfinálovej série play off českej extraligy nad Mountfield Hradec Králové 3:2.

Gólom sa na tom podieľal aj slovenský útočník Richard Pánik, asistenciu si pripísal obranca Peter Čerešňák. Víťaz základnej časti uspel v oboch domácich dueloch a v sérii vedie 2:0 na zápasy.

Obe stretnutia na svojom ľade zvládla Sparta Praha. Sobotňajší druhý duel proti Libercu (3:2 pp) rozhodol v 14. minúte predĺženia Michal Řepík.

štvrťfinále play off českej extraligy - 2. zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 4. Hrabík, 45. Najman, 74. Řepík - 25. Rychlovský, 47. Birner
/stav série: 2:0/

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 29. Vondráček, 50. PÁNIK (ČEREŠŇÁK), 60. Kousal - 34. Jergl, 49. Freibergs (TAMÁŠI)

Viac o téme: Richard Pánik Peter Čerešňák HC Sparta Praha Mountfield Hradec Králové HC Bílí Tygři Liberec HC Dynamo Pardubice