Slovensko potvrdilo v Dubaji pozíciu jasného favorita, India prepísala športovú históriu

Na snímke výber SlovenskaNa snímke výber Slovenska Zdroj: Facebook/Slovak Dekhockey Federation

DUBAJ - Slovensko podľa očakávaní nedalo šancu žiadnemu súperovi a stalo sa víťazom hokejbalového turnaja WBDHF Dubai Extravaganza 4vs4 2024.

Na podujatí sa zúčastnilo ešte ďalších päť tímov. Na poslednom mieste sa umiestnil Pakistan, piaty bol Kazachstan a štvrtá India. Bronz si odnáša výber Spojených arabských emirátov 1 a vo finále sa Slováci stretli s druhým tímom Spojených arabských emirátov, ktorý zdolali 12:3.

Turnaj slúžil predovšetkým na propagáciu a rozvoj hokejbalu v ostatných krajinách. Slovensko ukázalo, že patrí medzi najlepšie tímy sveta. Zároveň sú však miesta na šampionátoch k dispozícii pre akékoľvek štáty.

India vyhrala svoj prvý zápas v dejinách

Tím Indie absolvoval po vstupe do WBDHF (World Ball Dek Hockey Federation) svoj druhý veľký turnaj a prepísal športovú históriu. India totiž vyhrala svoj prvý zápas, konkrétne nad Kazachstanom 5:3.

Na turnaji sa zúčastnil aj Pakistan, ktorý sa môže do budúcnosti stále iba zlepšovať. Je nutné dodať, že ide o originálne výbery z daných krajín, čiže v týchto tímoch nepôsobia žiadni naturalizovaní hráči z Kanady či USA.

Na rozvoji federácia WBDHF usilovne pracuje a dôkazom je aj to, že sa novým oficiálnym členom stala ďalšia krajina - africká Namíbia.