Považania blízko semifinále: Topoľčany vyrovnali sériu, súpera zlomili až v predĺžení

HK Skalica HK Skalica Zdroj: SITA

SKALICA - Hokejisti HK Skalica podľahli v pondelkovom štvrtom štvrťfinálovom zápase Slovenskej hokejovej ligy Považskej Bystrici 3:5.

Považania môžu spečatiť postup do semifinále vo štvrtok na vlastnom ľade.

Topoľčany vyrovnali sériu, keď zdolali Dubnicu 2:1 po predĺžení. O triumfe hostí rozhodol v 62. minúte Patrik Bečka. Topoľčany nastúpia vo štvrtok pred domácimi priaznivcami na piaty zápas v sérii.

Roman Chatrnúch, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: „Bol to typický play-off zápas. Taktika prevládala na oboch stranách. Žiaľ, pre nás smolný koniec. Dostali sme sa do vedenia a snažili sa udržať stav 1:0 do konca zápasu. Nepodarilo sa nám to.“

Vladimír Matejov, asistent trénera HC Topoľčany: „Chceli sme vrátiť požičané a zvíťaziť na ľade Dubnice. Podľa môjho názoru sme boli lepším mužstvom počas celého zápasu a zaslúžená výhra je naša. Chlapcom patrí veľká vďaka za bojovnosť.“

hokej - štvrťfinále play-off Tipos SHL, štvrté zápasy /na 4 víťazstvá/:

HK Skalica - HK ‘95 Považská Bystrica 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Góly: 40. Šandor (Sloboda, Kuba), 40. Polák, 51. Hujsa (Šátek, Kuba) – 17. Cíger (Rufati, Lušňák), 21. Jakubec, 23. Zlocha (Zemko), 51. Zlocha (Hlinka), 59. Jakubec.
Rozhodovali: Klejna, Adamec – Nosek, Rehák, vylúčení: 2:4 na 2 min, Janík na 5 min + DKZ (za hrubosť), Škápik na 5 min + DKZ (za krosček), Hujsa na 10 min (za nešportové správanie) - Zaťko na 5 min + DKZ (za hrubosť), Lušňák na 10 min (za nešportové správanie), presilovky a oslabenia: 1:1

Skalica: Bernát – Ventus, Sloboda, Škápik, Janík, Drápal, Polák, Sakmár, Podolinský – Obdržálek, Jurík, Vybiral – Šandor, Kuba, Šátek – Janáč, Fungáč, Kočka – Čerhit, Búlik, Hujsa

Považská Bystrica: Tomek – Omelka, Zaťko, Meszároš, Nahálka, L. Ďurkech, A. Zlocha, Hlinka, Scheuer – Vorona, Jakubec, Tománek – Cíger, Rufati, Lušňák – Urbánek, J. Zlocha, Volko – Zemko, Turan, Ščasník
/stav série: 1:3/

TSS GROUP Dubnica - HC Topoľčany 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 39. Ďuriš (E. Švec, Tybor) – 48. Matej (Urban), 62. Bečka.
Rozhodovali: Synek, Moller - Zelený, Tvrdoň, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Dubnica: Lietava – Trška, E. Švec, Lenďák, Janík, Hřebíček, Chatrnúch, Hruška, Kapičák – Tybor, Ďuriš, Kluka – Hovorka, Haščák, Mikula – Klíma, J. Švec, Uram – Korbel, Pobežal, Tábi

Topoľčany: Vojvoda – Bystričan, Urban, Pánik, Štefanka, Novák, Babrusev, Sedlák – Legalin, Bečka, Šakvorostov – Gergel, Bartakovics, Matej – Gaťár, Plochotnik, Ručkay – Surový, Piačka, Bajzík
/stav série: 2:2/

Viac o téme: HK Skalica HC Topoľčany HK ‘95 Považská Bystrica TIPOS SHL SS GROUP Dubnica