VIDEO Len pre silné povahy: Hrozivý moment v Miami, mladý tenista skolaboval priamo na kurte

Francúzsky tenista Arthur CazauxFrancúzsky tenista Arthur Cazaux Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

MIAMI - Francúzsky tenista Arthur Cazaux poriadne vystrašil prítomných divákov počas jeho zápasu na turnaji v Miami.

Cazaux v treťom sete počas súboja proti svojmu krajanovi Haroldovi Mayotovi skolaboval. Prvý set najskôr prehral 4:6, v druhom vyhral 7:5, ale počas tretieho prišlo k spomínanému hrôzostrašnému okamihu, ktorý v prvom momente všetkých poriadne vydesil.

Viditeľne zoslabnutý Arthur Cazaux sa najskôr oprel o koleno, aby následne padol na zem.

Rozhodcovia aj súper Harold Mayot najskôr zostali niekoľko sekúnd stáť na svojich miestach, aby ako prvý k nemu dobehol lekár. Cazaux nakoniec podľa amerického The Sun opustil kurt na vozíčku, pričom aktuálny zdravotný stav 21-ročného tenistu zatiaľ nie je známy.

"Vo chvíli, keď Arthur spadol na zem, som sa sústredil na ďalšiu výmenu, takže som ho nevidel spadnúť. Išiel som k nemu hneď, keď som si uvedomil, že to nie je len obyčajný kŕč.

Arthur a ja sme kamaráti od detstva a medzi nami je bratstvo a rešpekt. Nech sa stane čokoľvek, nikdy nie je uspokojivé vyhrať zápas takto," obhajoval sa Mayot, ktorého niektorí fanúšikovia na sociálnych sieťach obvinili z toho, že svojmu krajanovi okamžite neposkytol prvú pomoc.

Viac o téme: ATP Arthur Cazaux Harold Mayot
  • Zdroj: Športky