VIDEO Slovan na Košice opäť nevyzrel: Aj druhé štvrťfinále prinieslo poriadnu gólovú nádielku

Na snímke gólová radosť hokejistov HC KošiceNa snímke gólová radosť hokejistov HC Košice Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v 2. zápase štvrťfinále play-off Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 5:4. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy zvýšili svoj náskok na 2:0. Tretí duel je na programe v piatok 22. marca v Bratislave.

Úvod patril domácim, ktorí vstúpili do zápasu aktívne a po viacerých príležitostiach išli do vedenia v 10. minúte. Pollock zakončil samostatný únik po prihrávke Deyla, Breton následne využil medzeru v defenzíve hostí a od 14. minúty bolo 3:0, keď Pollock pripravil gól pre Jääskeläinena.

Slovanisti sa však dvihli a ešte do prvej prestávky znížili na 2:3. Mahbod po úniku prvýkrát prekonal Riečického a Findlay zblízka zužitkoval presilovku o dvoch hráčov.

Druhá tretina sa začala s obojstranne pozornejšími defenzívami a vyčkávaním na chybu súpera. Dočkali sa jej "oceliari," keď Jääskeläinen strelou z väčšej vzdialenosti prekvapil Godlu a krátko na to Šimun zakončil ofenzívnu akciu - 5:2.

Domáci sa v tretej tretine zamerali na aktívnu defenzívu, Slovanistov dlho nepúšťali do nebezpečných pozícií. Za hostí znížil gólom v presilovke Fominych, ktorý v 58. minúte prekonal Riečického a definitívnu podobu výsledku dal šesť sekúnd pred koncom Ranford. Košičania zdolali Slovan aj v šiestom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne.

TEL - 2. štvrťfinále:

HC Košice - HC Slovan Bratislava 5:4 (3:2, 2:0, 0:2)
Góly: 10. Pollock (Deyl, Jääskeläinen), 11. Breton (Chovan, Šedivý), 14. Jääskeläinen (Pollock, Bartánus), 29. Jääskeläinen (Mikúš), 31. Šimun (Deyl, Jokeľ) - 18. Mahbod, 20. Findlay (Ranford, Mahbod), 58. Fominych (Ranford, Golian), 60. Ranford (Pecararo). Rozhodovali: T. Orolin, Žák - Stanzel, Gegáň, vylúčení: 8:9 na 2 min., navyše Mahbod (Slov.) 10 min. OT + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 6287 divákov.

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Dravecký, Beluško - Bartánus, Berger, Chovan - Jääskeläinen, Pollock, Mikúš - Rogoň, Slovák, Fejes - Jokeľ, Havrila, Šimun

Slovan: Godla - Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo - Pecararo, Findlay, Poirier - Ranford, Mahbod, Takáč - Török, Preisinger, Lukošik - Fominych, Šille, Kukumberg - Dudáš