Postupová eufória pred 10-tisíc divákmi: Pardubice ukončili sezónu veľkému rivalovi

Hráči Pardubíc oslavujú gólHráči Pardubíc oslavujú gól Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Hokejisti HK Dynamo Pardubice postúpili do semifinále play off českej extraligy.

V sobotňajšom piatom štvrťfinálovom stretnutí zdolali Mountfield Hradec Králové 3:2 a v celej sérii triumfovali 4:1. Postupový gól vsietil v 55. minúte Jan Mandát. Zápas sledovala vypredaná aréna - 10 194 divákov.

štvrťfinále play off českej extraligy - 5. zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Vála, 26. Vondráček, 55. Mandát – 2. Miškář, 34. Jergl.
/konečný stav série: 4:1, Pardubice postúpili do semifinále/

Hlasy trénerov:

Marek Zadina (Pardubice): "Hral sa otvorený hokej hore-dole s radom šancí, boli tam aj chyby z jednej aj druhej strany. Bol to podobný zápas, ako sa to ťahalo v celej sérii. Na konci sme tam ešte faulovali a čelili presilovke súpera šesť na štyri, tam sme boli v úzkych, ale chlapci to odohrali skvele. Išli si za tým celú sériu aj celý dnešný zápas.

Chcel by som chlapcom za celú sériu strašne poďakovať. Odmakali každý zápas. A každý ten zápas sme sa držali toho, že treba hrať až do konca celých 60 minút, čo sa nám aj potvrdilo - vždy sme dali zaslúžene ten rozhodujúci gól a Hradec sme zlomili. Sme hrozne radi, že sme to dnes ukončili. "

Tomáš Martinec (Hradec Králové): "Myslím, že dnes to bol asi najotvorenejší hokej v celej sérii. Hralo sa hore dole, bola tam veľa šancí na oboch stranách, tiež veľa chýb. V závere za stavu 2:2 sme mali svoje šance ten zápas vyhrať, ale bohužiaľ sme ich nepremenili a chvíľu pred koncom sme dostali gól, na ktorý sme už nedokázali reagovať.

Chcel by som hráčom poďakovať. Vážim si to, že v tej sérii odovzdali od prvého zápasu maximum a myslím, že takému tímu, aký tento rok Pardubice majú, boli viac ako vyrovnaným súperom. Pardubiciam gratulujeme a prajeme im veľa šťastia do ďalšej fázy play-off. "

Viac o téme: Mountfield Hradec Králové HC Dynamo Pardubice
  • Zdroj: TASR, ČTK, športky