Calzona zhodnotil porážku proti Rakúsku: Mrzela ho vec, ktorá nikoho neprekvapí

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenskí futbalisti prehrali v sobotňajšom prípravnom zápase s Rakúskom 0:2.

hlasy trénerov po zápase:

Francesco Calzona, tréner SR: "Škoda, že sme dostali gól v prvých sekundách. Počítali sme s tým, že Rakúšania majú pripravené niečo podobné. Baumgartner obišiel troch hráčov a urobil to naozaj výborne.

Naše mužstvo však v prvom polčase zareagovalo veľmi dobre, vysoko sme napádali, čo som od hráčov vyžadoval. V druhom polčase sme boli trochu unavení, ale komplexne to hodnotím ako dobrý zápas."

Ralf Rangnick, tréner Rakúska: "Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. Začali sme grandiózne, bez súperovho dotyku lopty sme bleskovo otvorili skóre. Potom som však nebol úplne spokojný s našou hrou.

Robili sme nevynútené chyby, bolo tam veľa strát lôpt. V druhom polčase sme boli výrazne lepší, k čomu pomohli aj striedania. Stále však nie sme na úrovni, ktorý od mužstva očakávam."