VIDEO Brazílii vyrastá ďalšia megahviezda: Šláger v Anglicku rozhodol iba 17-ročný tínedžer

Endrick oslavuje gól  Endrick oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Anglicka prehrali v sobotňajšom prípravnom stretnutí vo Wembley s Brazíliou 0:1.

O triumfe hostí rozhodol v 80. minúte 17-ročný Endrick (hráč tímu Palmeiras z brazílskej ligy po sezóne prestúpi do Realu Madrid), pre ktorého to bol prvý gól za A-tím. Angličania nastúpili bez zraneného kapitána Harryho Kanea.

Brazílčania sa mohli ujať vedenia zásluhou Viníciusa Júniora, no pred bránkovou čiarou zachránil Kyle Walker. V 28. minúte musel ísť anglický obranca pre zranenie dole z ihriska. Juhoameričania neustále hrozili z rýchlych brejkov a po strele Lucasa Paquetu zachránila domácich žrď.

V 80. minúte unikol anglickej obrane Vinícius, ktorého strelu síce Jordan Pickford vyrazil, no Endrick doklepol loptu do siete. V závere nadstaveného času mohol brazílsky talent zvýšiť, stroskotal však na Pickfordovi.

Nemecko uspelo vo Francúzsku

Francúzi prehrali v Lyone s Nemeckom 0:2. Nemci mali proti Francúzom raketový úvod, už po ôsmich sekundách si otvoril gólový účet v reprezentácii Florian Wirtz po prihrávke Toniho Kroosa.

V ďalšom priebehu prvého polčasu domáci dostali súpera pod tlak, Marcus Thuram ani Kylian Mbappé však svoje šance nepremenili. V úvode druhého dejstva predviedol skvelú individuálnu akciu Jamal Musiala, naservíroval loptu pred bránku voľnému Kaiovi Havertzovi a útočník Arsenalu zvýšil na 2:0.