Mal chýbať do konca sezóny: Nečakaný návrat slovenského futbalistu, spoluhráči ho vytlieskali

Rajmund MikušRajmund Mikuš Zdroj: Profimedia

KARVINÁ - Futbalisti Karvinej zaznamenali počas reprezentačnej prestávky povzbudzujúcu udalosť. V piatkovom prípravnom zápase v poľskom Sosnovci, kde predposledný tím ligovej tabuľky zvíťazil 1:0, sa na ihrisko po takmer siedmich mesiacoch vrátil Rajmund Mikuš.

Slovenský stredopoliar sa vážne zranil na začiatku septembra a predpokladalo sa, že bude chýbať až do konca sezóny. Teraz je hráč podľa svojich slov pripravený pomôcť Slezanom ešte v závere ročníka zabojovať o záchranu v lige.

Úvod sezóny sa mu vydaril. Skóroval aj na trávniku majstrovskej Sparty a s tromi gólmi patril k najlepším strelcom ligy. V dueli 7. kola na Slavii si ale vážne poranil koleno a stehenný sval. Karviná potom avizovala, že jej Mikuš v tomto ročníku už nepomôže. Rekonvalescencia po operáciách však bola predsa len rýchlejšia.

"Úžasné! Mám radosť, že som späť a zahral som si. Posledné tri mesiace som drel v posilňovni a behal bez lopty. Večer pred stretnutím som bol nervózny, ale bol to fajn pocit sa prezliecť do dresu a ísť na ihrisko. Dostal som aj kapitánsku pásku, vyhrali sme. Som rád, veľmi rád," uviedol dvadsaťosemročný stredopoliar pre klubový web.

Spoluhráči ho vytlieskali

Aj po takej dlhej absencii sa stále radí medzi najlepších strelcov tímu v sezóne. Viac gólov, štyri, v lige strelil iba Akinyemi. V Sosnovci odohral Mikuš 30 minút. Pri striedaní mu všetci spoluhráči zatlieskali a privítali ho späť.

"Chcel som odohrať celý polčas, to mi ešte tréneri v spolupráci s fyzioterapeutom nedovolili. Cieľom bolo si to v Poľsku skúsiť a otestovať nohu v zápasovej záťaži. Je to v pokoji. Nič ma nebolí," povedal rodák z Dunajskej Stredy.

V prvej lige má zatiaľ celkovú bilanciu štyroch strelených gólov v 57 zápasoch. Dôležitou postavou bol v minulej sezóne pri postupe Karvinej do najvyššej súťaže, k triumfu v druhej lige pomohol šiestimi gólmi. Teraz je po dlhej dobe pripravený na návrat aj do súťažných stretnutí. "Fyzioterapeut mi dal zelenú. Teraz je na tréneroch, či ma budú chcieť využiť," dodal Mikuš.

Viac o téme: MFK OKD Karviná Rajmund Mikuš