Kamzíci neverili vlastným očiam: Obrat z ríše snov priniesol malú športovú tragédiu

Striedačka Popradu Striedačka Popradu Zdroj: TASR/František Iván

POPRAD - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom zápase štvrťfinále play-off Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:3, keď v tretej tretine otočili skóre z 0:3.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:2. O svojom postupe tak môžu "corgoni" rozhodnúť už v piatok o 18.00 h, keď je v Nitre na programe šiesty zápas.

"Kamzíkom" vyšiel úvod a už po 29 sekundách Coulter prekonal Kašíka. V polovici prvej časti predviedol individuálnu akciu Svedberg a zvýšil na 2:0. Domáci ešte pred prestávkou upravili na trojgólový rozdiel, keď sa druhýkrát v stretnutí presadil Coulter.

Hostia urobili pred začiatkom prostrednej časti zmenu v bránkovisku, Aittokallio nahradil Kašíka. Nitra znížila v 43. minúte zásluhou Hrnku a potom po koncovkách Mezeia a Bučeka dokázala vyrovnať a výrazne sa vrátila do hry o víťazstvo v piatom zápase. Dokonalý obrat potom zariadil v závere svojím druhým gólom Buček.

štvrťfinále play off Tipos extraligy – piaty zápas /na 4 víťazstvá/:

HK Poprad – HK Nitra 3:4 (3:0, 0:0, 0:4)
Góly: 1. Coulter (Kukuča, Dmowski), 10. Svedberg (Bjalončík), 18. Coulter (Záborský, Cardwell) – 43. Hrnka (Cotton, Okoličány), 51. Mezei (Cotton), 53. Buček (Gill, Kousa), 58. Buček (Gill, Kousa). Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, Gegáň, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Bačo (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3377 divákov.

Poprad: Belányi – Cardwell, Betker, Brincko, Svedberg, D. Brejčák, J. Brejčák, Turan – Kukuča, Coulter, Dmowski – Bates, Bjalončík, Záborský – Svitana, Jendek, Peresunko – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

Nitra: Kašík (21. Aittokallio) – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Vitaloš, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal