Unikátna Nitra má šokujúcu konkurenciu: Jeden klub v Európe dosiahol ešte väčšiu senzáciu

Hráči Rögle oslavujú postupHráči Rögle oslavujú postup Zdroj: Profimedia

NITRA - Hokejisti Nitry sa stali prvým tímom, ktorý vyradil vo štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej súťaže víťaza základnej časti.

"Corgoni" ukončili sezónu Popradu tretíkrát za sebou. V šiestom semifinálovom stretnutí Tipos extraligy zdolali "kamzíkov" 2:0 a v sérii prekvapivo uspeli 4:2 na zápasy.

Nitra mala v základnej časti našliapnuté na minimálne piate miesto a bola v hre aj o štvrú pozíciu. Nevydarený záver ju však odsunul na ôsme miesto a boj v predkole, kde si poradila 3:2 na zápasy s Duklou Trenčín. Vyradenie prvého Popradu iba dokazuje tohtoročnú vyrovnanosť súťaže.

Šokujúca séria vo Švédsku

V európskych hokejových súťažiach však nájdeme v aktuálnej sezóne jeden klub, ktorý je v tejto nevšednej štatistike ešte o kúsok lepší. Pre fanúšikov Nitry je to však iba štatistika.

Vo švédskej SHL vyhral základnú časť Färjestad BK a tím Rögle BK skončil na 9. pozícii, pričom mal o 34 bodov menej. 11. tím tabuľky MODO strácal pritom na Rögle iba tri body a sezóna sa preň skončila.

Prišlo však predkolo a Rögle vyradilo 2:0 na zápasy Timru. Färjestad bol jasným favoritom štvrťfinálovej série, ale šokujúco prehral 0:4 na zápasy po domácich výsledkoch 2:6, 0:3 a prehrách 3:2 po predĺžení a 2:1 po predĺžení na ľade Rögle. To narazí v semifinále na druhý tím Växjo.

Prekvapenia aj vo Fínsku, Rakúsku a iných ligách

Zaujímavosťou je aj play-off v rakúskej nadnárodnej súťaži. Druhý Fehervár z Maďarska narazil na ôsmu Valpusteriu z Talianska a prehral 3:4 na zápasy. Vo Fínsku neuspel druhý Ilves Tampere a hneď vo štvrťfinále skončil 1:4 na zápasy so siedmou KalPou Kuopio.

Francúzska Ligue Magnus a jej 1. kolo play-off prinieslo prekvapenie v podobe konca druhého Angers proti siedmemu tímu Cergy-Pontoise 2:4 na zápasy. V kazašskej súťaži neuspel uzbecký klub Humo a druhý tím tabuľky prehral štvrťfinálovú sériu 2:4 so siedmou Karagandou.

Viac o téme: HK Poprad HK Nitra Rögle BK Färjestad BK