Líder Bundesligy v závere kompletne otočil prehratý zápas, Bayern zlyhal na celej čiare!

Emre Can a Konrad Laimer v súbojiEmre Can a Konrad Laimer v súboji Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

LEVERKUSEN - Futbalisti Bayeru Leverkusen zvíťazili v sobotňajšom zápase 27. kola nemeckej Bundesligy nad TSG 1899 Hoffenheim 2:1.

"Farmaceuti" prehrávali od 33. minúty, no v závere otočili po góloch Roberta Andricha a Patricka Schicka v priebehu troch minút. Bayer sa priblížil k zisku premiérového ligového titulu, na druhý Bayern Mníchov má 13-bodový náskok. Bavori hrali od 18.30 h v šlágri kola s Borussiou Dortmund.

Hoffenheim držal až do 88. minúty výborne chytajúci brankár Oliver Baumann, na ktorého za celý duel mierilo až 12 striel. Vyrovnanie zariadil v 88. minúte po spätnej hlavičke Andrich a víťazný presný zásah zaznamenal český útočník Schick, ktorého nábeh na center Nathana Tella si nepostrážila domáca defenzíva.

Hráči Bayeru sú jediný nezdolaný tím z popredných piatich európskych súťaží. Svoju šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli na 39 stretnutí. Leverkusen naposledy prehral v súťažnom zápase vlani 27. mája v poslednom kole ligy s VfL Bochum (0:3).

Der Klassiker v réžii Borussie

Futbalisti Borussie Dortmund vyhrali sobotňajšie derby "Der Klassiker", keď v 27. kole nemeckej Bundesligy zdolali Bayern Mníchov na jeho pôde 2:0. Bavori si prehrou výrazne skomplikovali šance na obhajobu titulu a na vedúci Bayer Leverkusen strácajú sedem kôl pred koncom súťaže už 13 bodov.

Skóre v šlágri kola otvoril v 10. minúte Karim Adeyemi, keď využil prihrávku za obranu od Juliana Brandta a prekonal Svena Ulreicha. Bayern si nedokázal vypracovať sústavný tlak a v 83. minúte definitívne rozhodol strelou k vzdialenejšej žrdi o triumfe hostí nórsky obranca Julian Ryerson. Leverkusen má zisk premiérového titulu v histórii klubu vo svojich rukách a na jeho zaistenie mu stačia tri víťazstvá vo zvyšných siedmich dueloch.