VIDEO Kapitán zavelil k tímovému víťazstvu: V nájazdoch ukázala pevnejšie nervy Florida

Sergei Bobrovsky a Nick Cousins sa objímajú po zápaseSergei Bobrovsky a Nick Cousins sa objímajú po zápase Zdroj: SITA/AP/Jim Rassol

SUNRISE - Hokejisti Floridy zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad Detroitom 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Dvomi gólmi v tretej tretine k tomu prispel kapitán "panterov" Alexander Barkov, po jeho zásahoch viedli domáci 2:1. Zápas poslal do predĺženia kapitán hostí Dylan Larkin, ktorý v 57. minúte využil presilovku. O víťazstve domácich rozhodol Sam Reinhart, ktorý bol ako jediný úspešný v samostatných nájazdoch.

Detroit prehral na klziskách súperov deviaty zápas po sebe. Hráči Floridy víťazstvom ukončili sériu štyroch prehier na domácom ľade a s 99 bodmi na konte majú istú účasť v play off. Detroitu sa vzdialila druhá pozícia na voľnej karte vo Východnej konferencii, na ktorej strácajú jeden bod na Washington, ktorý však odohral o dva zápasy menej.