VIDEO Góly a asistencie len tak pršali: Slovenské prospekty si urobili fantastickú reklamu

Peter Repčík v drese Drummondville VoltigeursPeter Repčík v drese Drummondville Voltigeurs Zdroj: X/Voltigeurs de Drummondville

DRUMMONDVILLE - Slovenský hokejista Peter Repčík sa gólom a dvomi asistenciami podieľal na víťazstve Drummondvillu Voltigeurs nad Saint John Sea Dogs 6:2 v druhom stretnutí 1. kola play-off QMJHL. Jeho tím tak vedie v sérii 2:0 na zápasy. Repčík si pripísal aj tri plusové body, vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

Repčík si pripísal aj tri plusové body, vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Darilo sa aj jeho krajanovi Františkovi Dejovi. Ten strelil dva góly vrátane víťazného, ktorým rozhodol o víťazstve Sherbrooku Phoenix nad Blainville-Boisbriand Armada 3:2 po predĺžení. Jeho klub tak vyhral aj druhý zápas série.

Vo WHL sa strelecky presadil Jozef Viliam Kmec, ktorý jedným presným zásahom pomohol k triumfu Prince George Cougars nad Spokane Chiefs 7:4. Slovenského obrancu vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia. Jeho tím vedie 2:0 na zápasy.

V OHL zaznamenal Dalibor Dvorský asistenciu pri góle v predĺžení, ktorý rozhodol o víťazstve jeho Sudbury Wolves 6:5 nad domácou Mississaugou Steelheads. Sudbury vyhral aj druhý zápas série.

V americkej USHL strelil Adam Žlnka svoj 10. gól v sezóne, ktorým pomohol Des Moines k víťazstvu 2:1 nad Omahou. Juraj Pekarčík dvakrát asistoval pri triumfe Dubuque nad výberom USA do 18 rokov 7:4 po predĺžení.

Viac o téme: USA U18 OHL WHL USHL Blainville-Boisbriand Armada Prince George Cougars QMJHL Des Moines Buccaneers Saint John Sea Dogs Sudbury Wolves Peter Repčík Dalibor Dvorský Adam Žlnka Jozef Viliam Kmec František Dej Juraj Pekarčík Drummondville Voltigeurs Dubuque Fighting Saints Mississauga Steelheads Spokane Chiefs Omaha Lancers Sherbrook Phoenix