Dvojgólový Rodrygo zariadil triumf vedúceho Realu, Girona stále drží krok s Barcelonou

Rodrygo a gólové oslavy futbalistov RealuRodrygo a gólové oslavy futbalistov Realu Zdroj: SITA/AP/M. Gracia Jimenez

MADRID- Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom zápase 30. kola La Ligy nad Athleticom Bilbao 2:0. Oba góly domácich strelil brazílsky krídelník Rodrygo. Real má na čele tabuľky osembodový náskok pred druhou Barcelonou, tretia Girona stráca desať bodov. Bilbau patrí štvrtá priečka s devätnásťbodovým mankom na lídra.

Hráči Realu Sociedad San Sebastián si po nedeľnom kole upevnili 6. miesto v tabuľke, ktoré im zaručuje účasť v kvalifikácii v Európskej konferenčnej lige. Na ihrisku CD Alaves zvíťazili 1:0, triumf im zabezpečil v 59. minúte Jon Pacheco.

Girona zvládla domáci duel s Betisom Sevilla a zvíťazila 3:2. Dvakrát viedla, ale hostia dokázali vždy vyrovnať. V druhej minúte nadstavenia však rozhodol o jej triumfe útočník Cristhian Stuani. Celta Vigo remizovala doma s Vallecanom 0:0.

Duel tímov zo spodnej časti tabuľky mohol v závere rozhodnúť domáci Carles Perez, ale trafil len do brvna. Celte patrí v tabuľke 17. miesto s 28 bodmi, od pásma zostupu ju delia tri body. Vallecano je na 16. priečke s 30 bodmi.