Mbappé napravil svoje zaváhanie a poslal PSG do finále: Škriniar dopomohol k ubráneniu výsledku

Kylian Mbappé v súboji o loptuKylian Mbappé v súboji o loptu Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain so slovenským obrancom Milanom Škriniarom postúpili do finále Francúzskeho pohára. V stredajšom semifinálovom zápase v Parku princov zdolali Stade Rennes 1:0. O víťazstve úradujúceho majstra rozhodol gól Kyliana Mbappeho zo 40. minúty.

Mbappe mohol otvoriť skóre už v 37. minúte, ale nepremenil pokutový kop, keď jeho strelu z bieleho bodu zneškodnil Steve Mandanda. Domáci kanonier si to vynahradil o tri minúty neskôr, presadil sa tečovanou strelou po prihrávke Fabiana Ruiza.

Škriniar začal zápas na lavičke náhradníkov, na ihrisko sa dostal v 75. minúte. PSG narazí vo finále pohára na Olympique Lyon, ktorý ešte v utorok vyradil FC Valenciennes (3:0).