VIDEO Spoluhráč dal nožničky a Hancko dokončil prácu: Slovenský obranca prispel k debaklu

Dávid HanckoDávid Hancko Zdroj: Profimedia

ROTTERDAM - Slovenský futbalista Dávid Hancko prispel jedným gólom k triumfu Feyenoordu Rotterdam v šlágri 29. kola holandskej ligy nad Ajaxom Amsterdam 6:0.

Hancko odohral celý zápas a v nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil hlavou na 3:0 pre domácich, ktorí natiahli šnúru bez prehry v najvyššej holandskej súťaži na 15 zápasov.

Ďalší Slovák v službách úradujúceho majstra Leo Sauer sedel na lavičke. Feyenoordu patrí v tabuľke 2. miesto, na lídra PSV Eindhoven stráca deväť bodov. Ajax je priebežne šiesty.

Ajax po debakli klesol v tabuľke na šieste miesto. Majiteľa 36 holandských titulov čaká pravdepodobne len play off o postup do Konferenčnej ligy.

"Bola to bieda," povedal kouč Ajaxu John van't Schip ESPN. "My sme zaostávali vo všetkom. Fyzicky aj v hre s loptou. Feyenoord hral od prvej minúty s oveľa väčšou intenzitou. Nedostali sme sa do hry. Je to rana, ktorú musíme všetci prijať," dodal majster Európy z roku 1988, ktorý po sezóne na lavičke skončí.

Viac o téme: Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko
  • Zdroj: TASR, ČTK