Nebyť záverečnej fázy, mohlo to byť ešte krajšie: Atlético má pred odvetou skvelú pozíciu

Hráči Atlética oslavujú gólHráči Atlética oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - V druhom stretnutí vyhralo domáce Atletico Madrid nad Borusiou Dortmund 2:1. Odveta je na programe v utorok 16. apríla v Dortmunde.

Madridské Atletico išlo do štvrťfinále s Dortmundom v kolísavej forme, no tá sa do úvodného súboja vôbec nepreniesla. Na domácej pôde privítali súpera vysokým pressingom, chybu si vynútili už v 5. minúte, keď brankár Kobel pod tlakom odovzdal loptu Maatsenu, ten ju posunul rovno na nohu de Paula a bolo 1:0.

Rýchly gól hráčmi Borussie otriasol a kopili chybu za chybou, v prvom polčase si nevypracovali žiadne šance a po polhodine inkasovali druhýkrát a opäť po obrovskej chybe. Schlotterbeck si nerozumel s Hummelsom, Griezmann našiel lobom Lina a ten s prehľadom upravil na 2:0. Dortmund sa po zmene strán snažil tvoriť, no išiel do "plných" a vypracoval si len pološance.

V 76. minúte mohol definitívne rozhodnúť Lino, no jeho tutovku chytil Kobel a o päť minút neskôr hráči Atletica prvýkrát zaváhali v defenzíve. Can poslal prihrávku do šestnástky, lopta sa odrazila od domácich obrancov k voľnému Hallerovi a striedajúci útočník znížil na 1:2. Borussia si v závere vytvorila tlak, Bynoe-Gittens trafil brvno, no vyrovnať už nedokázala.

Prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov - sumár:

Atlético Madrid - Borussia Dortmund 2:1 (2:0)
Góly: 4. de Paul, 32. Lino - 81. Haller. Rozhodovali: Guida - Carbone, Peretti (všetci Tal.), ŽK: Lino, Llorente, Gimenez - Can, Maatsen

Madrid: Oblak - Witsel (90. Savič), Gimenez, Azpilicueta - Molina (90. Niguez), Llorente, Koke, de Paul (80. Correa), Lino (90. Riquelme) - Morata (64. Barrios), Griezmann

Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Sabitzer (84. Reus), Can (84. Ozcan) - Sancho, Nmecha (46. Brandt), Adeyemi (73. Bynoe-Gittens) - Füllkrug (60. Haller)