Úžasný zápas nedal divákom dýchať! Duel Barcelony s PSG bol plný nečakaných zvratov

Raphinha a jeho oslava gólu BarcelonyRaphinha a jeho oslava gólu Barcelony Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

PARÍŽ - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v napínavom úvodnom zápase štvrťfinále Ligy majstrov na ihrisku Paríža Saint-Germain 3:2. O ich triumfe rozhodol v 77. minúte hlavou po rohu striedajúci Andreas Christensen. Odveta je na programe v utorok 16. apríla v Barcelone.

Tréner PSG Enrique, pre ktorého bola konfrontácia s bývalým klubom špecifická aj preto, že na lavičke súpera sedel jeho exspoluhráč a neskôr zverenec Xavi, nemohol počítať s vykartovaným Hakimim a len na lavičke náhradníkov začal slovenský obranca Milan Škriniar. Barcelone chýbal stredopoliar Gavi, Pedri sa dostal do zostavy, no začal iba na lavičke.

V Parku Princov sa hral od úvodu ofenzívne ladený duel, najprv mali viac z hry domáci, postupne však prebrali taktovku hostia, ktorí dokázali využívať priestory na krajoch ihriska a ťažili z rýchleho a priamočiareho prechodu do útoku. Prvú veľkú šancu Lewandowského po rohu zneškodnil na čiare Mendes a dorážka Yamala išla tesne vedľa.

Kylian Mbappé a Jules Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Aurelien Morissard

Mladučký krídelník hostí neuspel ani o tri minúty, no na pravej strane hýril aktivitou a v 37. minúte po jeho centri a chybe Donnarummu otvoril skóre do odkrytej brány Raphinha. Enrique poslal do druhého polčasu namiesto Asensia Barcolu a úvod opäť patril jeho hráčom. Tí dostali súpera okamžite pod tlak a dvoma rýchlymi gólmi duel otočili.

V 48. minúte Cubarsi odkopol loptu iba k Dembelemu, ten si zasekol obrancu a tvrdou strelou nedal šancu ter Stegenovi. O tri minúty dostal po peknej kombinácii loptu do šestnástky Vitinha a prízemnou strelou upravil na 2:1.

Po hodine hry obaja tréneri vystriedali, na ihrisko sa dostal Pedri a ihneď sa postaral o vyrovnanie, keď skvelým pasom našiel za obranou Raphinhu, ktorý rutinérsky pridal druhý gól - 2:2. Domáci mohli ísť späť do vedenia štvrťhodinu pred koncom, no Demebele po vysunutí od Vitinhu trafil len do protiľahlej žŕdky.

Vzápätí sa zmenilo skóre na druhej strane. Xavimu opäť perfektne vyšlo striedanie a Christensen hlavou po rohu, prvým dotykom s loptou, poslal Barcu do vedenia 3:2. Hostia v závere, tak ako po väčšinu zápasu, dokázali ubrániť hlavnú hviezdu PSG Mbappeho, a do domácej odvety si odniesli nádejný výsledok.

Prvý zápas štvrťfinále Ligy majstrov - sumár:

Paríž St. Germain - FC Barcelona 2:3 (0:1)
Góly: 48. Dembele, 51. Vitinha - 37. a 62. Raphinha, 77. Christensen. Rozhodoval: Taylor - Beswick, Nunn (všetci Angl.), ŽK: Vitinha, Beraldo - Roberto, Cubarsi, Christensen, Lopez

Paríž: Donnarumma - Marquinhos, L. Hernandez, Beraldo, Mendes - Lee Kang-in (61. Zaire-Emery), Vitinha, Ruiz (85. Ramos) - Dembele, Asensio (46. Barcola), Mbappe

Barcelona: ter Stegen - Kounde, Araujo, Cubarsi, Cancelo - Roberto (61. Pedri), de Jong (75. Christensen), Gündogan (85. Lopez) - Yamal (61. Felix), Lewandowski, Raphinha (75. Torres)