Trpký návrat po mesačnej pauze: Messiho Miami vypadlo vo štvrťfinále Ligy majstrov

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Eduardo Verdugo

MONTERREY - Futbalisti Interu Miami v zostave s hviezdnym Lionelom Messim vypadli vo štvrťfinále Ligy majstrov zóny CONCACAF. V dvojzápase nestačili na mexické Monterrey 1:2 a 1:3 (v).

Argentínčan chýbal v prvom stretnutí pre zranenie, v odvete asistoval pri jedinom góle Diega Gomeza. Monterrey zvedie súboj o finále so šampiónom MLS Columbusom.

Messi vynechal pre svalové zranenie takmer mesiac a vo štvrtok bol v základe prvýkrát od návratu. V 25. minúte mal zrejme najväčšiu šancu zápasu, no zvnútra šestnástky mieril nad. V nadstavení prvého polčasu skóroval za hostí Luis Suarez, jeho gól však neplatil pre ofsajd.

Za stavu 3:0 v 78. minúte dostal druhú žltú kartu jeho spoluhráč Jordi Alba. Asistenciu si Messi pripísal o sedem minút neskôr, keď zahrával priamy kop.

Viac o téme: Lionel Messi Monterrey Inter Miami