VIDEO Netradičná situácia v Spišskej Novej Vsi: Správny verdikt! Nedávno sa to stalo v NHL

Manažér Spišskej Novej Vsi Richard Rapáč v debate s rozhodcomManažér Spišskej Novej Vsi Richard Rapáč v debate s rozhodcom Zdroj: repro foto YouTube/Tipos Extraliga

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatom semifinálovom stretnutí play off Tipos extraligy nad HC Košice 4:3 po predĺžení.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 3:2 na zápasy a o svojom postupe do finále môžu rozhodnúť v šiestom stretnutí, ktoré je na programe v nedeľu od 18.00 h na ľade Košíc. Víťazný gól strelil v 82. minúte Martin Bakoš.

Gól v predĺžení neplatil pre ofsajd

Duel dospel za stavu 3:3 do predĺženia. Domáci sa radovali v 75. minúte po góle Majdana, ale presný zásah nakoniec neplatil pre ofsajd. Spišiaci už oslavoval triumf, sklamaní hostia mierili do šatne a tréner Košíc Dan Ceman dokoncal už aj zhodnotil duel pred televíznymi kamerami.

Rozhodcovia však potom oba tímy vrátili na ľadovú plochu a zápas pokračoval ďalej. Dôvodom bol ofsajd, pre ktorý gól Juraja Majdana neplatil. Celý postup arbitrov bol správny. Netradičnú situáciu pre JOJ Šport vysvetlil člen komisie rozhodcov a videorozhodca stretnutia Peter Jonák.

"V poslednej minúte a kedykoľvek počas predĺženia nie je možné, aby si mužstvá zobrali challenge (trénersku výzvu). Všetky situácie, ktoré podliehajú výzve, kontroluje videorozhodca. Hneď po góle som si to pozrel a bol to zhruba metrový ofsajd. Okamžite som kontaktoval rozhodcov. Situácia nebola zložitá, bola jasná."

Identická situácia v NHL

Peter Jonák priznal, že ide o pomerne nové pravidlo, ktoré ani na Slovensku nie je dlhú dobu. V NHL sa podobná situácia stala nedávno v marci v zápase medzi Buffalom a Edmontonom.

Sabres strelili v predĺžení gól, ktorý taktiež pre ofsaj neplatil. Domáci oslavovali triumf, ale po preskúmaní videa sa muselo hrať ďalej a svoju výhru dokonali až v nájazdoch.

Viac o téme: HC Košice HK Spišská Nová Ves Peter Jonák
  • Zdroj: TASR, športky