VIDEO Slafkovský účastníkom prestrelky, Tatar konečne hral a hneď aj bodoval, šialený boj o play-off

Tešiaci sa trojzáprah Montrealu - Juraj Slafkovský, Cole Caufield a Nick SuzukiTešiaci sa trojzáprah Montrealu - Juraj Slafkovský, Cole Caufield a Nick Suzuki Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Adrian Wyld

OTTAWA - Montreal Canadiens v zostave s Jurajom Slafkovským prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch na ľade Ottawy Senators.

Jeho Montreal prehral v kanadskom derby na ľade Ottawy 4:5 po nájazdoch. Duel dostal do predĺženia obranca “senátorov” Thomas Chabot, ktorý 65 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal úspešným tečom na 4:4. “Bol to zaujímavý zápas, verím, že divákov bavil. Som rád, že sme napokon uspeli pred vlastnými fanúšikmi,” povedal kapitán Ottawy Brady Tkachuk, ktorý strelil dva góly a pridal aj asistenciu.

Trojbodový večer zažil aj Jake Sanderson (0+3). Za Montreal skóroval dvakrát Cole Caufield a o jeden zásah vylepšil svoje maximum z minulej sezóny. Brankár Cayden Primeau zlikvidoval 40 striel, ale po zápase nebol spokojný. “Dostali sme tri góly v presilovke, brankár musí byť vašim najlepším hráčom v oslabení. Preto nie som spokojný,” povedal Primeau.

Skóre duelu otvoril v oslabení Mike Matheson a stal sa deviatym obrancom v histórii Canadiens, ktorý dal v jednej sezóne aspoň dva góly v početnej nevýhode. Ottawa vyhrala nad Montrealom deviaty zápas za sebou. Slafkovský bol na ľade takmer 19 minút, zaznamenal jeden hit.

Súboj Fehérváryho s Černákom

Hokejisti Washingtonu zdolali v zámorskej NHL Tampu Bay 4:2. Vďaka triumfu sa posunuli na pozíciu druhej divokej karty vo Východnej konferencii. Capitals majú rovnaký počet bodov ako Detroit a Philadelphia a jednobodový náskok pred Pittsburghom.

Okrem Fehérváryho sa vo Washingtone predstavil aj obranca Erik Černák. Odohral 15:19 minút a pripísal si 7 bodyčekov. Bodovo naprázdno tentoraz vyšiel najproduktívnejší hráč súťaže Nikita Kučerov. Dvomi gólmi pomohol Capitals k dôležitému víťazstvu Sonny Milano, skórovali aj John Carlson a Nic Dowd. Brankár Charlie Lindgren chytil 32 striel.

Bitka medzi Nicom Dowdom Galéria fotiek (12) Bitka medzi Nicom Dowdom (v červenom) a Michaelom Eyssimontom Zdroj: SITA/AP/John McDonnell

“Charlie je náš kľúčový hráč, ktorý dokáže zmeniť zápas. V správnom momente vytiahne veľký zákrok a najmä vďaka nemu hráme stále o postup do play-off,” povedal Carlson, ktorý krátko po uplynutí presilovky o dvoch hráčov strelil v 49. minúte víťazný gól na 3:2. Bol to jeho 150. zásah za Washington a dostal sa na prvé miesto v klubovej histórii medzi obrancami pred Kevina Hatchera.

Washington ešte čakajú dva zápasy - doma s Bostonom a vo Philadelphii a svoj osud majú Capitals vo vlastných rukách. V prípade rovnosti bodov majú pred Detroitom výhodu, pretože vyhrali viackrát v riadnom čase.

Jensena z Capitals odviezli na nosidlách

Za Tampu skórovali Anthony Duclair a Brandon Hagel, “blesky” prehrali tri z posledných štyroch zápasov. Nepríjemnou udalosťou duelu bolo zranenie obrancu Capitals Nicka Jensena, ktorý opustil duel na nosidlách.

V závere prvej tretiny ho pri mantineli atakoval Michael Eyssimont, ale rozhodcovia ho po preštudovaní videa nepotrestali. Jensena odniesli z ľadu po niekoľkominútovom ošetrení a necelé dve minúty zo záveru prvej tretiny dohrali až po prvej prestávke. Jensen je podľa prvých správ v poriadku.

“Bolo to desivé. Keď vidíte ako niekoho odnášajú na nosidlách, tak sa obávate najhoršieho. Našťastie to dopadlo dobre a mal by byť v poriadku. Bol sa prejsť s rodinou pred arénou a nemusel ísť do nemocnice, čo je veľmi pozitívne,” povedal tréner Capitals Spencer Carbery. Fehérváry zaznamenal v zápase päť hitov, jednu strelu a mal mínusový bod.

Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral 27:06 minút a vytvoril si kariérové maximum. Jeho krajan Tomáš Tatar sa vrátil do zostavy Seattlu a pripísal si bod za asistenciu. Kraken však podľahli Dallasu 1:3, Stars si vďaka víťazstvu zabezpečili prvé miesto v Centrálnej divízii.

Slovenský útočník vynechal uplynulé tri zápasy a bez bodu bol sedem duelov. Na ľade Dallasu sa po chybe súpera zmocnil puku a peknou prihrávkou našiel Kailera Yamamota, ktorý v 55. minúte prekonal Jakea Oettingera a upravil na konečných 1:3 z pohľadu Kraken. Bola to 15. asistencia Tatara v sezóne a 23. bod. Dallas vyhral jedenástykrát z posledných trinástich zápasov.

Tešiaci sa Jason Robertson Galéria fotiek (12) Tešiaci sa Jason Robertson z Dallasu Zdroj: SITA/AP/Richard W. Rodriguez

Gólom a dvomi asistenciami prispel k úspechu Miro Heiskanen, Jason Robertson mal bilanciu 1+1 a Jake Oettinger zaznamenal 26 zákrokov. “Je skvelé, že sme si zabezpečili prvé miesto v divízii, ale naša misia sa zďaleka nekončí. Toto bol len prvý krok, pred nami je dlhá cesta,” povedal Heiskanen pre nhl.com.

Dallas je so 111 bodmi na čele Západnej konferencie, ale z trónu ho môže ešte teoreticky zosadiť Vancouver. Dallas vyhral divíziu jedenástykrát v klubovej histórii, ale prvýkrát od sezóny 2015-16. Tatar bol na ľade 11:05 minúty, zaznamenal plusový bod.

Nemec pri prehre diablov

V zostave New Jersey nechýbal obranca Šimon Nemec, no jeho tím nestačil na Philadelphiu, prehral s ňou tesne 0:1. Domáci brankár Samuel Ersson mal 20 úspešných zákrokov, triumf "letcov" zariadil v oslabení Travis Konecny. Flyers sa vďaka víťazstvu udržali v hre o postup do play off, majú rovnako bodov ako Washington a Detroit, ale už ich čaká len jeden duel, kým súperov dva.

“Hrali sme o to, aby utorňajší zápas s Washingtonom mal ešte nejaký zmysel. Vrátili sme sa k našej hre, ‘Ers’ chytal dobre a stále žijeme,” povedal tréner Philadelphie John Tortorella. Konecny rozhodol v polovici zápasu, svojim šiestym gólom v početnej nevýhode a v tejto štatistike je na čele NHL. Šesť gólov v oslabení dal naposledy Michael Grabner v sezóne 2018-19 za Arizonu Coyotes.

Ersson je prvým brankárom Flyers od sezóny 2015-16 so štyrmi shutoutami v sezóne, naposledy to dokázal Steve Mason a ako nováčik mal v drese Flyers naposledy štyri čisté kontá Brian Boucher (1999-2000). Čestné buly pred zápasom vhodil Wayne Simmonds, ktorý ukončil kariéru a osem z 15 sezón v NHL odohral za Flyers.

Auston Matthews z Toronta strelil svoj 69. gól v sezóne, no Maple Leafs prehrali doma s Detroitom 4:5 po predĺžení. O dôležitom víťazstve Red Wings rozhodol svojim 33. gólom v sezóne kapitán tímu Dylan Larkin, keď v presilovke tečoval nahodenie Patricka Kanea. “Bol to jeden z najdôležitejších gólov mojej kariéry, ale dúfam, že v tejto sezóne ešte prídu aj dôležitejšie. Je to skvelý pocit, sme stále v hre,” povedal Larkin.

Red Wings stále živia nádej na play-off

Detroit viedol po prvej tretine 4:1, ale v prostrednej časti Toronto tromi gólmi vyrovnalo. Prehra v riadnom čase by Red Wings vyradila z hry o postup, vďaka dvom bodom sú šance otvorené. Detroit čakajú na záver základnej časti dva zápasy s Montrealom, najskôr doma a potom vonku.

Matthews znížil v polovici duelu na 3:4 a skóroval v ôsmom zápase za sebou. Naposledy dal 69 gólov v NHL Mario Lemieux, ktorému sa to podarilo v sezóne 1995-96. “Počas zápasu ma požiadal či mu pustím jeden gól, tak som to spravil. Nepýtal si dva,” vtipkoval brankár Detroitu James Reimer, ktorý odchytal 500. zápas v NHL.

Tešiaci sa obranca Detroitu Galéria fotiek (12) Tešiaci sa obranca Detroitu Simon Edvinsson Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Frank Gunn

Pittsburgh prehral s Bostonom 4:6, prišiel o desaťzápasovú sériu s bodom a klesol na nepostupovú pozíciu. Góly Bruins si rozdelilo šesť rôznych strelcov, “medvede” sú na čele Atlantickej divízie o bod pred Floridou, ktorá zdolala Buffalo gólom Sama Reinharta 3:2 po predĺžení. Obranca Penguins Erik Karlsson zaznamenal asistenciu vo svojom 1000. zápase v NHL, Michael Bunting, Jevgenij Malkin a Drew O'Connor mali bilanciu 1+1.

Alex Nedeljkovic dostal tri góly zo 16 striel a potom ho vystriedal Tristan Jarry. “Je dôležité, aby sme sa sústredili na ďalší zápas. Mali sme náročný program,” povedal tréner Pittsburghu Mike Sullivan. “Tučniaci” ešte odohrajú zápasy proti Nashvillu a na záver nastúpia na ľade NY Islanders. Debut v drese Bostonu absolvoval Pat Maroon, ktorého klub získal 8. marca výmenou z Minnesoty.

Lavíny doma vyfasovali debakel

Colorado doma podľahlo Winnipegu hladko 0:7, brankár Connor Hellebuyck zastavil všetkých 30 striel "lavín". Dosiahol piate čisté konto v sezóne a 37. v kariére. Sean Monahan strelil dva góly a mal aj asistenciu, dvakrát skóroval aj Adam Lowry, Josh Morrissey nazbieral tri body (1+2). Jets vyhrali šiesty zápas za sebou. Už teraz je isté, že sa oba tímy sa spolu stretnú aj v play-off.

Švajčiarsky obranca Roman Josi strelil dva góly, pridal dve asistencie a pomohol Nashvillu k víťazstvu 6:4 nad Columbusom. Dvakrát skóroval aj Tommy Novak. Prvý gól v NHL strelil James Malatesta, ktorý dostal Blue Jackets do vedenia 1:0. Dvakrát sa za Columbus presadil aj Trey Fix-Wolansky.

McDavid stále chýba v zostave Edmontonu

Edmonton prehral s Vancouverom 1:3, v treťom zápase za sebou chýbal Oilers kapitán Connor McDavid. Góly Canucks strelili Sam Lafferty, Pius Suter a Dakota Joshua, brankár Casey DeSmith zaznamenal 32 zákrokov.

Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v mestskom derby na ľade Rangers 2:3 po samostatných nájazdoch. V rozstrele skórovali iba domáci Artemij Panarin a Vincent Trocheck. Oba góly hostí strelil Brock Nelson. Hoci Islanders neudržali v tretej tretine vedenie 2:1, aj zisk bodu im pomohol a majú na dosah miestenku do play-off. Upevnili si tretiu priečku v Metropolitnej divízii, na konte majú 90 bodov, pričom do konca základnej časti odohrajú ešte dva zápasy.

NHL - výsledok:

New York Rangers - New York Islanders 3:2 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Schneider (Zibanejad, Kreider), 56. Panarin (Trocheck), rozh. náj. Panarin - 32. Nelson (Palmieri, Fasching), 40. Nelson (Fasching, Palmieri). Brankári: Šesťorkin - Sorokin, strely na bránku: 43:36.

Dallas Stars - Seattle Kraken 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 20. Smith (Robertson, Heiskanen), 40. Robertson (Benn, Heiskanen), 53. Heiskanen (Pavelski, Harley) - 55. Yamamoto (TATAR). Brankári: Oettinger - Grubauer, strely na bránku: 30:27.

Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 0:7 (0:4, 0:3, 0:0)
Góly: 6. Monahan (Ehlers, Pionk), 9. Vilardi (Connor, Morrissey), 16. Morrissey (Monahan), 16. Lowry (Gustafsson, DeMelo), 31. Toffoli (Connor), 36. Monahan (Morrissey, Ehlers), 37. Lowry (Gustafsson). Brankári: Georgijev (16. Annunen) - Hellebuyck, strely na bránku: 30:26.

Philadelphia Flyers – New Jersey Devils 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 31. Konecny (Laughton, Seeler). Brankári: Ersson - Kahkonen, strely na bránku: 21:20.

Florida Panthers - Buffalo Sabres 3:2 pp (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 6. Lundell (Tkachuk, Cousins), 9. Stenlund, 64. Reinhart (Barkov) - 3. Jost (Dahlin, Jokiharju), 10. Quinn (Byram, Power). Brankári: Bobrovskij - Luukkonen, strely na bránku: 42:29.

Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Góly: 10. Milano (Pacioretty, Lapierre), 14. Milano, 49. Carlson (Strome, Wilson), 57. Dowd (Malenstyn, van Riemsdyk) - 14. Duclair (Point, Raddysh), 17. Hagel (Stamkos, Cirelli). Brankári: Lindgren - Vasilevskij, strely na bránku: 34:34.

Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings 4:5 pp (1:4, 3:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 9. Marner (Nylander, Rielly), 30. Robertson, 31. Matthews (Marner, Rielly), 38. Tavares (Marner) - 11. DeBrincat (Raymond, Larkin), 14. Edvinsson (Perron, Petry), 18. DeBrincat (Compher, Fabbri), 20. Perron (Kane, Compher), 61. Larkin (Kane, Gostisbehere). Brankári: Samsonov - Reimer, strely na bránku: 36:32.

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 5:4 pp a sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Tkachuk (Sanderson, Giroux), 29. Pinto (Giroux, Tkachuk), 41. Tkachuk (Batherson, Sanderson), 59. Chabot (Batherson, Sanderson), rozh. náj. Batherson - 10. Matheson, 22. Caufield (Struble, Savard), 34. Caufield (Matheson, Newhook), 56. Newhook (Gallagher, Savard). Brankári: Korpisalo - Primeau, strely na bránku: 44:25.

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 4:6 (0:0, 2:4, 2:2)
Góly: 31. Rust (O'Connor, Crosby), 36. Bunting (Malkin, Karlsson), 45. O'Connor (Eller), 59. Malkin (Bunting, Rakell) - 29. DeBrusk (Peeke, Coyle), 29. Zacha (Grzelcyk, McAvoy), 32. Shattenkirk (Pastrňák, Zacha), 35. Marchand (Coyle), 55. Geekie (Lauko, Frederic), 58. Heinen (Pastrňák). Brankári: Nedeljkovic (32. Jarry) - Ullmark , strely na bránku: 32:31.

Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 6:4 (3:1, 3:1, 0:2)
Góly: 3. Novak (Evangelista, Josi), 5. Josi (Nyquist, O'Reilly), 14. Novak (Beauvillier, McDonagh), 25. Glass (Carrier, Jankowski), 34. Forsberg (Josi, Nyquist), 36. Josi (Evangelista, Novak) - 3. Malatesta (Danforth), 30. Texier (Severson), 47. Fix-Wolansky (Danforth, Gudbranson), 60. Fix-Wolansky (Danforth, Malatesta). Brankári: Saros (41.-46. Lankinen) - Greaves, strely na bránku: 37:37.

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 38. Kane (Brown, Nurse) - 20. Lafferty (Zadorov, Miller), 31. Suter (Myers), 59. Joshua (Lindholm, Garland). Brankári: Skinner - DeSmith, strely na bránku: 33:27.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 23. Dubois (Arvidsson, Kempe), 31. Roy (Lizotte, Thomas), 58. Fiala - 52. Zegras (Zellweger, Fowler). Brankári: Rittich - Dostál, strely na bránku: 28:29.

San Jose Sharks - Minnesota Wild 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Góly: 10. Rutta (Ferraro, Granlund), 36. Ferraro (Eklund, Granlund) - 6. Boldy (Kaprizov), 17. Chisholm (Merrill, Öhgren), 35. Öhgren (Brodin, Chusnutdinov), 40. Kaprizov (Faber, Brodin), 40. Kaprizov (Eriksson Ek, Boldy), 42. Johansson (Merrill, Goligoski). Brankári: Blackwood - Wallstedt, strely na bránku: 29:38.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Seattle)            11:05 0 1 1 +1 0 0
Juraj Slafkovský (Montreal)      18:56 0 0 0  0 0 0
Martin Fehérváry (Washington)      27:06 0 0 0 -1 1 0
Šimon Nemec (New Jersey)      21:53 0 0 0  0 0 0
Erik Černák (Tampa Bay)            15:19 0 0 0 +1 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: NHL New York Rangers New York Islanders Brock Nelson Artemij Panarin Vincent Trocheck