Neapol s Lobotkom pokračuje v trápení, Obert obral o body suverénneho lídra tabuľky

Walid Cheddira a gólové oslavy futbalistov FrosinoneWalid Cheddira a gólové oslavy futbalistov Frosinone Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti Interu Miláno iba remizovali v nedeľňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A s Cagliari 2:2. Napriek strate bodov majú titul na dosah, šesť kôl pred koncom súťaže vedú tabuľku so 14-bodovým náskokom pred mestským rivalom AC, ktorý hral na pôde Sassuola nerozhodne 3:3.

Bod pre Cagliari zaistil v 83. minúte Nicolas Viola. Ten istý hráč mohol v nadstavení strhnúť víťazstvo na stranu hostí, no v tutovke namieril hlavičkou iba do náruče brankára Sommera. Slovenský obranca Adam Obert odohral za Cagliari celé stretnutie. Klub zo Sardínie figuruje v tabuľke na 14. mieste.

Zaváhali aj hráči SSC Neapol, ktorí len remizovali s o záchranu bojujúcim Frosinone 2:2. Zverenci trénera slovenskej reprezentácie Francesca Calzonu a obhajcovia titulu tak z uplynulých piatich duelov nedokázali zabrať naplno štvrtýkrát. Za domácich odohral celý duel slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.

Neapol si skomplikoval boj o priečky zaručujúce účasť v európskych pohárových súťažiach. V tabuľke je ôsmy, pričom na šiestu Atalantu Bergamo stráca bod, súper však odohral o dva zápasy menej.

Frosinone natiahlo sériu bez víťazstva na 11 stretnutí, dostalo sa však priebežne z pásma zostupu, keď sa posunulo na 17. miesto. Naplno nezabralo ani AC Miláno, ktoré získalo iba bod na pôde Sassuola. Zariadil ho v 84. minúte Noah Okafor, ktorý vyrovnal na konečných 3:3. Hostia prehrávali v zápase už 1:3.

Nedohrali zápas

Duel Udinese Calcio - AS Rím v nedeľu nedohrali. Pätnásť minút pred koncom za stavu 1:1 odpadol bez cudzieho zavinenia obranca Rimanov Evan Ndicka a z trávniku ho museli odniesť na nosidlách. Rozhodca následne zápas predčasne ukončil po konzultácii s oboma trénermi

Podľa informácií DAZN bol hráč z Pobrežia Slonoviny pri vedomí, keď ho odnášali. Tréner Rimanov Daniele De Rossi nasledoval ihneď po incidente svojho zverenca do tunelu, aby sa neskôr vrátil a diskutoval s hráčmi, rozhodcom Lucom Pairettom i koučom Udinese Gabrielem Cioffim. Po diskusii sa v zápase už nepokračovalo.

Serie A - 32. kolo:

Inter Miláno – Cagliari Calcio 2:2 (1:0)

SSC Neapol - Frosinone Calcio 2:2 (1:0)
Góly: 16. Politano, 63. Osimhen - 50. a 73. Cheddira, ČK: 90.+8. Rui (Neapol) po 2. ŽK
/S. Lobotka (Neapol (odohral) celý duel/

Viac o téme: Cagliari Calcio SSC Neapol Inter Miláno Stanislav Lobotka Frosinone Calcio Adam Obert Francesco Calzona