VIDEO Všadebol Pospíšil opäť bodoval, Tatar ako divák sledoval kolaps Seattlu

Martin Pospíšil v osobnom súboji s Dylanom GuentheromMartin Pospíšil v osobnom súboji s Dylanom Guentherom Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

ST. LOUIS - Slovenský hokejista Martin Pospíšil prispel jednou asistenciou k výhre Calgary Flames v nočnom zápase zámorskej NHL nad Arizonou Coyotes 6:5.

Dvadsaťštyriročný útočník odohral 12:31 minúty a do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod, dve trestné minúty, štyri strely na bránku a šesť bodyčekov. Hráči Vegas zvíťazili nad Coloradom 4:3 po predĺžení, Carolina vyhrala v Chicagu 4:2 a pripísala si piaty triumf v sérii.

Pospíšil potiahol v 8. minúte po pravom krídle akciu, ktorá vyvrcholila prihrávkou Nazema Kadriho na Andreja Kuzmenka a ten znížil na 1:2 z pohľadu Calgary. Slovenský útočník nazbieral v 61 stretnutiach prebiehajúcej sezóny dokopy 23 bodov za osem gólov a 15 asistencií.

Na konte má aj 101 trestných minút a trinásť plusových bodov. Je najtrestanejší hráč tímu, z hokejistov Flames naposledy prekonal hranicu 100 trestných minút v jednej sezóne Matt Tkachuk v ročníku 2016/17.

Calgary sa počas celého stretnutia doťahovalo na súpera. Do tretej tretiny išlo za stavu 4:5, no potom rozhodol jeho najproduktívnejší hráč Kadri, ktorý v 42. minúte vyrovnal a o štyri neskôr upravil na konečných 6:5. V zápase mal bilanciu 2+1, v tomto ročníku nazbieral 74 bodov (29+45).

Hokejisti Calgary Flames oslavujú Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

"Nie je veľa večerov, v ktorých by Nazem nemal vplyv na dianie v zápase. Teším sa z jeho výkonov. Som rád, ako pristúpil k tejto sezóne, pomáha nám mnohými vecami," pochválil Kadriho tréner "plameňov" Ryan Huska. Kuzmenko sa podieľal na víťazstve gólom a asistenciou.

"Tento tím prechádza procesom omladzovania, chce zavrieť ústa pochybovačom. To môže byť pre určitých hráčov motivácia. Andrej veľa komunikuje, učí sa a vie vymyslieť akcie. Ak bude naďalej pracovať na malých detailoch, bude v tejto lige sláviť úspech," povedal Kadri na adresu Kuzmenka. Oba tímy už dávnejšie stratili šancu na postup do play off. Coyotes nestačili v zápase ani dva góly Dylana Guenthera.

Carolina vďaka triumfu v Chicagu zostala v hre o víťazstvo vo Východnej konferencii. Z druhého miesta stráca na vedúci New York Rangers jeden bod, oba tímy odohrajú do konca základnej časti ešte jeden duel. Vyrovnávajúci gól dal Seth Jarvis aj s prispením obrancu Ethana del Mastra a o desať minút neskôr strelil víťazný gól Hurricanes.

"Myslím si, že sme hrali dobre. Bol to náročný duel, víťazstvo v ňom nás trochu nakopne," uviedol pre nhl.com tréner "hurikánov" Rod Brind’Amour. V drese Blackhawks strelil premiérový gól v NHL nováčik Frank Nazar, ktorý vo svojej profiligovej premiére otvoril skóre stretnutia. Blackhawks prehrali štvrtý zápas v sérii.

Vegas otočil z 0:3 na 4:3

Colorado prehralo štvrtý z uplynulých piatich duelov. Už v sobotu bolo jasné, že v prvom kole play off narazí na Winnipeg Jets. V Centrálnej divízii stráca na svojho súpera jeden bod a o tom, kto bude mať výhodu domáceho prostredia v úvode série, rozhodnú záverečné zápasy základnej časti.

Colorado viedlo po dvoch tretinách nad Vegas 3:0, no domáci dokázali v tretej vyrovnať a v predĺžení im zaistil triumf Tomáš Hertl. Český útočník tečoval v presilovke strelu Jacka Eichela spoza kruhu na buly.

"Vždy je príjemné dať gól v predĺžení, zakaždým je totiž víťazný. Verím, že som si ešte nechal nejaké na play-off," poznamenal Hertl. Obhajca titulu vyhral druhý duel za sebou po predchádzajúcej trojzápasovej sérii prehier.

Český útočník Tomáš Hertl Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Ian Maule

Dvoma gólmi prispel k obratu William Karlsson, švédsky center tak prekonal hranicu 30 gólov v sezóne. Je len druhý hráč Vegas s viac ako jednou 30-gólovou sezónou, prvým bol Jonathan Marchessault. Colorado sa herne trápi, nestačili mu ani gól a asistencia Calea Makara.

"Mali sme zrejme najlepší vstup do zápasu v sezóne, čo bolo fajn. Žiaľ, nedokázali sme to dotiahnuť do víťazného konca. Musíme vyriešiť svoj problém," vravel Makar.

Hokejisti St. Louis zvíťazili nad Seattlom 4:1. O svojom triumfe rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Slovenský útočník Tomáš Tatar sa nedostal do zostavy Seattlu už vo ôsmom zápase z uplynulých desiatich. Brankár Joel Hofer pomohol k výhre "bluesmanov" 19 úspešnými zákrokmi.

Blues si poistili deviatu priečku v Západnej konferencii, no postúpiť do play off už nemôžu. Jedenásty Kraken, ktorý prehral tretí zápas za sebou, stratil postupovú šancu už dávnejšie.

NHL - sumáre:

St. Louis Blues – Seattle Kraken 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 19. Kapanen (Toropčenko), 41. Kyrou (Kessel, Saad), 57. Schenn (Leddy, Walker), 60. Walker – 15. McCann. Brankári: Hofer - Daccord, strely na bránku: 28:20.

Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche 4:3 pp (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
Góly: 43. Barbašov (Kolesar, Hanifin), 47. Karlsson (Dorofejev, Theodore), 57. Karlsson (Howden, Whitecloud), 62. Hertl (Eichel, Marchessault) – 8. Colton (Wood, Makar), 11. Makar (MacKinnon, Lehkonen), 33. Rantanen (Manson, Ničuškin). Brankári: Hill - Georgiev, strely na bránku: 30:24.

Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Góly: 11. Nazar (Jones), 42. Athanasiou (Reichel, Donato) – 25. Staal (Martinook, Svečnikov), 47. Jarvis, 57. Jarvis (Burns, Svečnikov), 58. Aho (Guentzel). Brankári: Mrázek - Kočetkov, strely na bránku: 16:34.

Calgary Flames – Arizona Coyotes 6:5 (2:3, 2:2, 2:0)
Góly: 8. Kuzmenko (Kadri, POSPÍŠIL), 10. Coronato, 30. Zary (Hunt), 37. Šarangovič (Backlund, Andersson), 42. Kadri (Andersson, Kylington), 46. Kadri (Weegar, Kuzmenko) – 3. Kerfoot (Kesselring, Ingram), 4. Maccelli (Brown, Koľjačonok), 18. Guenther (Durzi, Keller), 36. Guenther (Jeník, Keller), 37. Doan (McBain). Brankári: Wolf - Ingram (58. Vejmelka), strely na bránku: 31:35.

Tímy s istou účasťou v play-off:

Východná konferencia: New York Rangers, Boston Bruins, Carolina Hurricanes, Florida Panthers, Toronto Maple Leafs, Tampa Bay Lightning

Západná konferencia: Dallas Stars, Colorado Avalanche, Vancouver Canucks, Winnipeg Jets, Edmonton Oilers, Nashville Predators, Los Angeles Kings, Vegas Golden Knights

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: NHL St. Louis Blues Tomáš Tatar Calgary Flames Arizona Coyotes Martin Pospíšil Seattle Kraken