Slovenská enkláva opäť úradovala: Třinec otvoril finálovú sériu vydretým víťazstvom!

Patrik HrehorčákPatrik Hrehorčák Zdroj: profimedia.sk

PARDUBICE - Hokejisti Třinca vstúpili víťazne do finále play-off extraligy, na ľade Pardubíc vyhrali 2:1.

Gólovo sa pod triumf úradujúcich šampiónov, ktorí útočia na piaty titul v rade, podpísali Patrik Hrehorčák a Daniel Kurovský, za domácich len znížil kapitán Lukáš Sedlák. Séria hraná na štyri výhry bude pokračovať v stredu v Pardubiciach.

Hostia nastúpili oproti semifinále bez zraneného Ružičku a tréner Moták pozmenil zloženie väčšiny útočných formácií.

Hrehorčák strelil prvý gól v play-off

Dynamo bolo od začiatku strelecky aktívnejšie, do vedenia sa ale dostali Oceláři. Sľubnú šancu Nestrašila po zaváhaniach v rozohrávke ešte Východočesi stihli napraviť, v 9. min ale hostia získali puk za bránkou, Hrehorčák prekonal brankára Willa a pripísal si prvý gól v play-off.

Vyrovnať mohol Kaut, brankár Kacetl ale pokračoval vo skvelých výkonoch z predchádzajúcich sérií play-off. V poslednej minúte prvej tretiny mu navyše po strele Pánika v presilovke pomohla tyč.

V druhej časti si najprv Will poradil s dorážkou Hrehorčáka, Kacetlovi potom pri Zohornovej strele pomohol šťastný blok Kundrátka. V 29. min hostia vedenie zvýšili. Presadil sa dôrazný Kurovský a pripísal si tiež prvý gól v play-off.

Třinec sa potom mohol ešte viac zamerať na obranu a rýchle protiútoky, Dynamo ale dokázalo v 37. min znížiť. V presilovej hre sa o to pohotovou dorážkou postaral kapitán Sedlák.

Na začiatku tretej časti mohol pri Hrehorčákovom vylúčení vyrovnať Radil, Kacetl sa ale stihol presunúť a betónom jeho pokus vyrazil. Aj hostia mohli pridať ďalší gól v presilovke, štvorminútový trest Zohoru ale nepotrestali. Slezany to mrzeť nemuselo, v nervóznom závere víťazný vstup do série uhájili.