Vedúci gól im nestačil: Frankfurt si obratom v dôležitom súboji uctil pamiatku klubovej legendy

Futbalista Ruben Vargas (vľavo) z Augsburgu sa raduje z úvodného gólu Futbalista Ruben Vargas (vľavo) z Augsburgu sa raduje z úvodného gólu Zdroj: TASR/AP/DPA/Arne Dedert

Futbalisti Frankfurtu porazili v predohrávke 30. kola nemeckej ligy 3:1 Augsburg a poistili si šieste miesto v tabuľke znamenajúcej účasť v pohárovej Európe.

Hráči Eintrachtu si víťazstvom uctili pamiatku klubovej legendy Bernda Hölzenbeina, ktorý zomrel v pondelok. Pred zápasom sa na počesť majstra sveta z roku 1974 držala minúta ticha.

Hostia síce po góle Rubena Vargasa vyhrali prvý polčas, po prestávke však skóre otočili Fáres Čaibí, Hugo Ekitiké a Omar Marmoush. Šiesty Frankfurt tak siedmemu Augsburgu odskočil už na šesť bodov.