Vlastný gól ich stál potrebné body: Bilbao zakoplo s outsiderom a komplikuje si boj o Ligu majstrov

Sklamaní futbalisti Yeray Alvarez a Ander Herrera po zaváhaní Athletic BilbaoSklamaní futbalisti Yeray Alvarez a Ander Herrera po zaváhaní Athletic Bilbao Zdroj: Profimedia

BILBAO - Futbalisti Bilbaa nedokázali v predohrávke 32. kola španielskej La ligy poraziť predposlednú Granadu a remízou 1:1 si skomplikovali boj o Ligu majstrov.

Athletic na piatom mieste stráca tri body na štvrté Atlético Madrid, ktoré má zápas k dobru. Baskický celok má istú účasť v hlavnej súťaži Európskej ligy vďaka nedávnemu triumfu v Španielskom pohári.

Oba góly dnes strelili hráči Bilbaa. Už v 6. minúte tečoval hlavou roh Granady domáci útočník Iňaki Williams a nechtiac prekonal vlastného brankára. V 24. minúte vyrovnal Gorka Guruzeta, ale ďalší gól už nepadol. Aj kvôli tomu, že starší z bratov Williamsových v 87. minúte v dobrej šanci na malom vápne strieľal vedľa.

Granada tak aj druhýkrát v sezóne uhrala s Bilbaom bod za remízu 1:1, ale na záchranu stráca desať bodov.