Kolaps ich vlastného hráča ich dostal do zlej pozície: Rimania zúria, je to fakt natesno!

Evana Ndicku odnášajú na nosidláchEvana Ndicku odnášajú na nosidlách Zdroj: SITA/AP/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

RÍM - Zápas talianskej futbalovej ligy medzi AS Rím a Udinese, ktorý bol minulý víkend po kolapse obrancu Evana Ndicku prerušený, sa bude dohrávať 25. apríla.

S termínom, ktorý na odohratie zvyšných necelých 20 minút stanovilo vedenie súťaže, ale nie je rímsky klub spokojný. Podľa zástupcov AS ich stavia do nevýhodnej pozície pre nasledujúce semifinále Európskej ligy s Leverkusenom.

Stretnutie na ihrisku Udine bolo 14. apríla predčasne ukončené za stavu 1:1 po tom, čo rímsky obranca Ndicka v 70. minúte skolaboval. Francúzsky rodák sa sťažoval na silnú bolesť na hrudi a noc strávil v nemocnici, vyšetrenie ale žiadny kardiologický problém neodhalila.

AS už na budúci týždeň čakajú ligové zápasy v pondelok s Boloňou a v nedeľu Neapolom. Leverkusen v prvom zápase semifinále rímsky klub privíta 2. mája.

Viac o téme: Udinese Calcio AS Rím Evan Ndicka