VIDEO Ani hrubica gólmana, ani penalta: Nádeje Barcelony žijú po Lewandowského koncerte

Poľský snapjer Robert LewandowskiPoľský snapjer Robert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony porazili v dohrávke 33. kola španielskej ligy oslabenú Valenciu 4:2 vďaka hetriku Roberta Lewandowského v druhom polčase a udržali si matematickú nádej na obhajobu titulu.

Na druhom mieste tabuľky však strácajú päť zápasov pred koncom na vedúci Real Madrid stále výrazných 11 bodov.

Barcelona zvíťazila po dvoch porážkach, domácom debakli 1:4 s Paríž St. Germain v odvete štvrťfinále Ligy majstrov a potom zrejme rozhodujúcej prehre 2:3 v "El Clásicu" na ihrisku Realu. Niekoľko dní potom oznámil tréner Xavi Hernández, že si rozmyslel odchod z Barcelony na konci sezóny a dodrží zmluvu do budúceho leta.

V 22. minúte otvoril skóre hlavou Fermín López, hostia ale ešte do polčasu skóre otočili. Najprv si vybral slabšiu chvíľku brankár Marc-André ter Stegen, ktorý sa v 27. minúte snažil prehodiť napádajúceho Huga Dura, efektný padáčik sa mu ale nepodaril a útočník Valencie zakončil do prázdnej brány. Kapitánovi Barcelony tak zhorkla oslava 408. štartu za klub, ktorým sa v historickej tabuľke dotiahol na Daniho Alvesa. Pred ním už je iba prakticky neprekonateľný Lionel Messi so 778 zápasmi.

Tešiaci sa hráči Barcelony Galéria fotiek (2) Tešiaci sa hráči Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

O niekoľko minút neskôr bolo pre Barcelonu ešte horšie: Ronaldo Araújo v pokutovom území zrazil Petra Gonzáleza a z penalty v 38. minúte otočil skóre Pepelu. Ešte pred pauzou ale domácim svitla nádej po chybe tentoraz brankára Valencie. Giorgi Mamardašvili zahral po zlom spracovaní rúk mimo pokutového územia a bol vylúčený.

Barcelona využila presilovku v druhom polčase vďaka trom gólom kanoniera Lewandowského. Poľský útočník prekonal náhradného gólmana Jaumeho Doménecha v 49. a 82. minúte hlavou a v nadstavenom čase ešte z priameho kopu. Posunul sa tak na štvrté miesto streleckej tabuľky ligy, so 16 gólmi stráca tri presné zásahy na vedúceho Arťoma Dovbyka z Girony.

FC Barcelona - Valencia CF 4:2 (1:2)
Góly: 48., 82. a 90+3. Lewandowski, 22. Firmin - 27. Duro, 38. Pepelu (z 11 m), ČK: 45+4. Mamardašvili (Valencia)