VIDEO Tvrdé KO pre Slovan prišlo úplne na konci: Žilina využila presilovku a zaskočila majstra

Na snímke vpravo Eric Bile (Žilina) a vľavo Lukáš Pauschek (Slovan) bojujú o loptuNa snímke vpravo Eric Bile (Žilina) a vľavo Lukáš Pauschek (Slovan) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti MŠK Žilina vyhrali v sobotnom zápase 8. kole nadstavbovej časti Niké ligy o titul na pôde Slovana Bratislava 3:2. K víťazstvu a druhému miestu v tabuľke im pomohlo aj vylúčenie domáceho Kyriakosa Savvidisa v 62. minúte. Slovan už má istý titul v najvyššej slovenskej súťaži.

Žilinčania dokázali skórovať proti Slovanu premiérovo v tejto sezóne a prvýkrát od vlaňajšieho apríla. Plný počet bodov si odniesli zo zápasu s "belasými" naposledy v marci 2023 a ich neúspešná séria proti staronovému majstrovi trvala päť zápasov. Dve kolá pred koncom súťaže bojuje s Dunajskou Stredou a Trnavou o účasť v pohárovej Európe.

sumár - 8. kolo nadstavbovej časti Niké ligy

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:3 (1:2)
Góly: 25. Blackman, 53. Marcelli - 7. Bile, 33. Ďatko, 90.+3. Adang. ŽK: Pauschek - Gidi. ČK: 62. Savvidis. Rozhodovali: Dohál - Zemko, Hrmo, 6350 divákov

Slovan: Borjan - Blackman, Bajrič, Wimmer, Zmrhal - Pauschek, Savvidis - Weiss (83. Isaac) - Barseghjan, Strelec (83. Vojtko), Marcelli (89. Zuberu)

Žilina: Belko - Minárik, Stojačevski, Ndjeungoue - Ďatko (78. Bari), Gidi (78. Adang), Sauer, Javorček (90.+4. Essomba) - Bile, Jambor, Iľko (78. Hranica)

Michalovce nebodovali v Trenčíne

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotňajšom zápase 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy nad MFK Zemplín Michalovce 1:0. V tabuľke skupiny o udržanie si tak upevnili 8. priečku, pred deviatou Skalicou majú deväťbodový náskok. Michalovčanov čaká tuhý boj o vyhnutie sa baráži. Mužstvo Františka Straku je na 10. pozícii s rovnakým počtom bodov (24) ako predposledné FC Košice.

Jediný presný zásah v stretnutí zaznamenal v 40. minúte Chinonso Emeka, ktorý zužitkoval presný center Hilaryho Gonga a hlavou zariadil tri body pre Trenčanov. Domáci dominovali v držaní lopty (69:31) a z aktivity vyťažili aj viac streleckých pokusov na bránku (8:3).

8. kolo nadstavbovej časti Niké ligy - skupina o udržanie sa:

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Góly: 40. Emeka. Rozhodovali: Gemzický - Straka, Jánošík, ŽK: Emeka - Acosta

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Skovajsa, Kozlovský – Bariš – Gajdoš (85. Hájovský), Ibrahim, Gong (71. Uchegbu, 85. Akila), Sunday (71. Djerlek) – Emeka (63. Kupusović)

Michalovce: Frelih – Magda, Dzotsenidze, Volanakis, Bahi – Karasjuk (73. Zubairu) – van Kessel (73. Jánošík), Acosta (79. Šimko), Vaško, Marcin – Niarchos (73. Adekunle)

ViOn s druhým víťazstvom v sezóne

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zaznamenali druhé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku Niké ligy. V ôsmom kole skupiny o udržanie sa zdolali MFK Skalica 1:0. Zlatomoravčania majú ako už istí zostupujúci na konte 11 bodov a patrí im posledné 12. miesto. Skaličania majú 36 bodov a s určitosťou obsadia konečnú 9. priečku.

Rozhodujúci gól strelil v 11. minúte Marek Kuzma. Zlatomoravčania sa presadili z jedinej strely do priestoru brány. Skaličania vyslali na domáceho brankára Patrika Richtera šesť pokusov, no bez gólového efektu.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Skalica 1:0 (1:0)
Gól: 11. Kuzma. Rozhodovali: Benedik – Vass, Halíček. ŽK: Brenkus (ViOn), 506 divákov.

Z. Moravce: Richter – Jinjolava, R. Nagy, Gono, Suľa – Duga – J. Švec (61. Čonka), Nonikashvili (90. Balaj), Brenkus (73. Tabatadze), Mondek – Kuzma (90. Balić)

Skalica: Junas – Krčík, M. Nagy (77. Ranko), Podhorin, Černek – Hradecký, Mášik – Morong (46. Gaži), Alves (71. Vlasko), Matejov (46. Baumgartner) – Smékal (71. Sobczyk)

Dušan Uhrin, tréner FC Vion ZL.Moravce: "Som rad, že sa nám podarila uhrať nula vzadu a že sa nám podarilo vyhrať doma po viac ako 365 dňoch. Splnili sme to, čo sme si pred zápasom povedali, hráči odohrali stretnutie takticky výborne, nechceli sme nič otvoriť, nechceli sme urobiť zbytočnú chybu a verili sme, že jeden gól dáme.

Veľmi dobrý výkon podal brankár Richter, bola to už jeho tretia nula, som veľmi rad, že sa takto uchytil. Je nám ľúto, že zostupujeme, ale keby nám boli uznané góly s Michalovcami doma a v Banskej Bystrici, situácia sa mohla vyvinúť inak."

Pavol Majerník, tréner MFK Skalica: "Odohrali sme dva rozdielne polčasy, neviem prečo sa to tak deje, ale vždy dostaneme z prvej akcie súpera gól a neviem prečo psychicky padáme. Smerom dopredu sme boli statickí, pomalí, preto sme sa nedostavali do našich veci a ani do šancí, kde by sme ohrozili bránu súpera.

Myslím si, že druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší, vytvorili sme si dve-tri čisté gólové príležitosti, bohužiaľ, keď nestrelíme gól, ťažko môžeme pomýšľať na lepši výsledok."