Hrali výborne, potom začali stvárať nezmysly: Liverpool prežil zrkadlový zápas sezóny

Harvey Elliott oslavuje gól Liverpoolu so spoluhráčmiHarvey Elliott oslavuje gól Liverpoolu so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpool FC si v 36. kole Premier League poradili s Tottenhamom 4:2 a živia tak stále nádej na titul, aj keď už len v teoretickej rovine.

Dve kolá pred koncom sezóny strácajú päť bodov na vedúci Arsenal a štyri body na obhajcu Manchester City, ktorý má ešte zápas k dobru. Tréner "The Reds" Jürgen Klopp nazval nedeľný zápas "zrkadlom sezóny".

Liverpool totiž v prvom dejstve výrazne dominoval, po hodine hry viedol 4:0, no potom si zápas sám skomplikoval a namiesto suverénneho vedenia musel v závere ešte o víťazstvo bojovať.

"Je to tak trochu zrkadlo sezóny. Hrali sme skutočne výborne až do momentu, keď sme začali robiť nezmyselné veci. A potom bol náš výkon opäť v poriadku. V momente, ak dovolíte súperovi hrať, hneď vidíte, čo dokáže," hodnotil stretnutie Klopp, ktorý už dávnejšie ohlásil odchod z lavičky po tejto sezóne a v nedeľu tak viedol mužstvo v predposlednom domácom zápase.

Jürgen Klopp Galéria fotiek (16) Jürgen Klopp a jeho reakcia počas zápasu LFC Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Domácich naštartoval po štvrťhodine hry 18. tohtosezónnym ligovým gólom Mohamed Salah a tesne pred prestávkou zvýšil Andrew Robertson. Liverpool pokračoval vo vysokom tempe aj po zmene strán, v 50. minúte upravil na 3:0 Cody Gakpo a o pár minút neskôr pridal štvrtý zásah výstavnou strelou do horného rohu Harvey Elliott.

Prihral mu Salah, egyptský útočník sa tak stal prvým hráčom v histórii Premier League, ktorý dokázal v troch sezónach za sebou pokoriť hranicu 10 gólov a 10 asistencií.

Až potom sa k slovu dostali hostia, keď v priebehu piatich minút skórovali Richarlison a 17-krát v sezóne Son Heung-min. Kontaktný gól, ktorý by mohol zdramatizovať záver duelu, už nepridali.

Spurs prehrali štvrtý zápas za sebou a majú už len teoretickú šancu na účasť v Lige majstrov 2024/2025. Veľmi im nepomohla ani prehra štvrtej Aston Villy na ihrisku Brightonu (0:1), na tím z Birminghamu strácajú sedem bodov, no majú ešte zápas k dobru.

Kórejský útočník Son Heung-min Galéria fotiek (16) Son Heung-min v akcii s loptou Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Tréner "kohútov" Ange Postecoglou priznal, že jeho zverenci nezareagovali na výzvu, ktorú im adresoval po štvrtkovej prehre 0:2 na ihrisku Chelsea. Do zápasu s Liverpoolom sa dostali, až keď bolo príliš neskoro.

"Je to pre nás sklamanie. Za stavu 0:4 sa už ťažko šplhá na takú vysokú horu. Keď však hráme svoju hru, vieme mať silný záver, pretože prehodíme tlak na súpera," komentoval duel Postecoglou.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

Viac o téme: Manchester City Jürgen Klopp Tottenham Hotspur Mohamed Salah Liverpool FC Ange Postecoglou priznal