VIDEO Oddýchnutá Florida, motivovaný Boston: Prvý zápas mal až nečakane jasný výsledok

Hokejisti Bostonu Bruins sa radujú z góluHokejisti Bostonu Bruins sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

SUNRISE - Hokejisti Floridy prehrali v úvodnom semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL s Bostonom 1:5. Veľkou oporou Bruins bol brankár Jeremy Swayman, ktorý vykryl 38 striel. Druhý zápas je na programe v noci na štvrtok opäť na ľade Panthers.

Florida sa ujala v 32. minúte vedenia zásluhou Matthewa Tkachuka. O 67 sekúnd neskôr však Morgan Geekie vyrovnal a do konca druhej tretiny si Boston vypracoval dvojgólový náskok, keď sa presadili Mason Lohrei a Brandon Carlo. V záverečnom dejstve spečatili triumf "medveďov" Justin Brazeau a Jake DeBrusk.

Boston zvíťazil vo všetkých piatich zápasoch proti Floride v tejto sezóne. "Mali sme skvelý úvod a to ma naštartovalo. Mojou úlohou je zastaviť puk bez ohľadu na to, o aký druh zákroku ide," povedal Swayman pre nhl.com.

Tréner domácich Paul Maurice uviedol, že výsledok je pre jeho zverencov krutý. "Dnes večer sme neboli skvelí. Nemyslím si, že skóre odzrkadľuje to, čo sa dialo na ľade, ale to je vlastne jedno. Boston hral dobre, vyzeral, akoby mal viac energie. A hral veľmi trpezlivo."

Bruins vyradili v prvom kole play off hráčov Toronta v rozhodujúcom siedmom zápase a to im podľa trénera Jima Montgomeryho pomohlo najmä psychicky. "Myslím si, že naša sebadôvera sa po úspechu v prvom kole posunula na inú úroveň."

2. kolo play-off NHL - semifinále Východnej konferencie - 1. zápas:

Florida Panthers - Boston Bruins 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Góly: 32. Tkachuk (Barkov) – 33. Geekie (Zacha, Pastrňák), 37. Lohrei (Wotherspoon, Zacha), 40. Carlo (Coyle, Frederic), 48. Brazeau (van Riemsdyk, Lohrei), 57. DeBrusk (Marchand). Brankári: Bobrovskij - Swayman, strely na bránku: 39:29.
stav série: 0:1