Našim esám nešla karta: Slovenky vypadli v osemfinále, miestenku na OH nezískali

Denisa BaránkováDenisa Baránková Zdroj: TASR/Michal Svítok

ESSEN - Tím slovenských lukostrelkýň v zložení Denisa Baránková, Elena Bendíková a Kristína Drusková ukončil svoje pôsobenie na majstrovstvách Európy v nemeckom Essene v osemfinále, keď podľahol favorizovanému Taliansku 0:6.

Nepodarilo sa mu tak na podujatí vybojovať si miestenku na olympijské hry do Paríža. V piatok predpoludním vypadla Baránková aj v súťaži jednotlivcov v olympijskom luku, keď prehrala v šestnásťfinále s domácou reprezentantkou Charline Schwarzovou 0:6. V tejto disciplíne sa však miestenky do Paríža nerozdávali.

V neolympijskej disciplíne kladkový luk si Jozef Bošanský pripísal dve víťazné stretnutia, no vypadol vo štvrťfinále, keď ako nasadená sedmička podľahol dvojke Izraelčanovi Jamromovi Šamaiovi 147:150. Predtým zdolal v osemfinále Taliana Micheu Godana 147:144 a v šestnásťfinále Portugalca Claudia Alvesa 145:140.

V rovnakej súťaži skončil Matúš Durný v šestnásťfinále,  nestačil na Gergöa Elekesa z Maďarska (144:146). Medzi ženami v rovnakej fáze turnaja vypadla Petra Kočutová, keď prehrala s Turkyňou  Hazal Burunovou tesne 141:142. V tímovej súťaži kladkového luku Slováci na medailu taktiež nedosiahli, trio Bošanský, Durný a Marcel Pavlík podľahlo v osemfinále Poliakom 228:233.

Slovensko tak v lukostreľbe miestenku do Paríža zatiaľ nemá. Šancu zmeniť to bude mať predovšetkým na svetovej olympijskej kvalifikácii, ktorá sa bude konať 15.-16. júna v tureckej Antalyi. Pozvánku dostane aj najlepší tím v rebríčku Svetovej lukostreľby, ktorý miestenku nezíska iným spôsobom. V súťažiach jednotlivcov sa budú udeľovať aj voľné karty.

Viac o téme: Denisa Baránková Jozef Bošanský ME v lukostreľbe Matúš Durný