MS V HOKEJI 2024 Dve tretiny sa nezmohli ani na jednu strelu: Kanada nepripustila ďalšiu senzáciu

Gólové oslavy hokejistov KanadyGólové oslavy hokejistov Kanady Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Hokejisti Kanady zvíťazili vo štvrtkovom zápase A-skupiny MS v Prahe nad Nórskom 4:1 a sú na čele tabuľky o skóre pred Švajčiarmi. "Javorové listy" v stretnutí dominovali a Nóri vyslali prvú strelu na bránku až v úvode tretej tretiny.

Kanadu čaká v sobotu o 16.20 h šláger s Fínskom, Nórsko nastúpi o 24 hodín neskôr proti Rakúsku.

Kanaďania počas celého priebehu strážila zápas a menšie problémy mala len v tretej tretine, no v ofenzíve nepredvádzala až taký dravý výkon. Aj zásluhou nórskeho brankára Haukelanda, ktorý prvýkrát inkasoval v 12. minúte z hokejky Taneva.

Zámorskí hokejisti pridali druhý gól krátko po prvej prestávke vďaka Mangiapaneovi. Ich brankár Daws sa na druhej strane takmer nudil, keďže Nóri vystrelil prvýkrát na bránku až v úvode tretej tretiny.

S prvým pokusom si poradil, no s druhým už nie a v 43. minúte tak znížil Solberg. Kanada však odpovedala v oslabení zásluhou Cozensa a minútu a pol pred koncom rozhodol do prázdnej bránky McCann - 4:1.

A-skupina:

Kanada - Nórsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 12. Tanev (Guhle, McCann), 23. Mangiapane (Byram, Oleksiak), 47. Cozens, 59. McCann (Daws) - 43. Solberg (E. Salsten, Steen). Rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Schrader (Nem.) - Hynek (ČR), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 3:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 16.418 divákov.

Kanada: Daws - Parayko, Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger - Dubois, Tavares, Hagel - Mangiapane, Cozens, Bunting - Bedard, Paul, Guenther - McCann, McBain, Tanev - Greig

Nórsko: Haukeland - Solberg, Johannesen, Hansen, Nörstebö, Kasastul, Krogdahl, Engebraten - Brandsegg-Nygard, Thoresen, Pettersen - Bakke Olsen, E. Salsten, Martinsen - Steen, Vikingstad, Berg-Paulsen - Rönnild, H. Salsten, Olsen - Vesterheim

hlasy po zápase /IIHF/:

Dylan Cozens, útočník Kanady: "Koniec posledného zápasu bol poriadne divoký a neakceptovateľný, keďže sme dostali päť gólov. Takže si myslím, že nedovoliť im strelu na bránku tak dlho, bola dobrá reakcia a odpoveď na duel s Rakúskom."

Stian Solberg, obranca Nórska: "Henrik Haukeland je výborný brankár a vždy hrá dobre. Na tomto turnaji je to náš najlepší a najdôležitejší hráč. Aj dnes nám dovolil bojovať o dobrý výsledok."