MS V HOKEJI 2024 Slovensko si poradilo aj s Francúzmi: Hudáček sa zaskvel dvoma gólmi

Zľava v popredí: Libor Hudáček zo Slovenska a brankár Sebastian Ylonen z FrancúzskaZľava v popredí: Libor Hudáček zo Slovenska a brankár Sebastian Ylonen z Francúzska Zdroj: SITA/Martin Medňanský

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí B-skupiny MS v Ostrave nad Francúzskom 4:2 a priblížili sa k postupu do štvrťfinále.

Vo svojom piatom zápase na šampionáte si pripísali štvrtý triumf za sebou a v tabuľke im patrí tretie miesto, keď majú na konte jedenásť bodov. Útočník Libor Hudáček zaznamenal dva góly a pridal aj asistenciu.

Pavol Regenda nasmeroval tím za triumfom v zápase na konci prvej časti, keď dosiahol svoj prvý gól na turnaji. V druhej tretine zaznamenal dva góly Hudáček a mužstvo trénera Craiga Ramsayho odvtedy kontrolovalo hru. Sacha Treille síce znížil, ale v tretej Mário Grman potvrdil triumf. Francúzi už len znížili sedem sekúnd pred koncom duelu zásluhou Floriana Chakiachviliho.

Slováci odohrajú svoj šiesty zápas na šampionáte už o 24 hodín neskôr proti Lotyšsku, Francúzsko bude hrať v pondelok o 16.20 so Švédskom.

Francúzsko – SLOVENSKO 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 36. Treille (T. Bozon, Auvitu), 60. Chakiachvili (Rech) – 20. Regenda (Grman, Cingel), 23. Hudáček (Nemec, Slafkovský), 30. Hudáček, 49. Grman (Tatar. Hudáček). Rozhodcovia: Ansons (Lot.), Fraňo (ČR) – Hofer (Nem.), Lundgren (Švéd.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 9109 divákov.

Francúzsko: Ylönen (41. Papillon) - Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry - Dair, Bellemare, T. Bozon - Bertrand, Claireaux, Perret - Bruche, Boudon, Rech - Treille, Addamo, K. Bozon - Simonsen

SLOVENSKO: Hlavaj - Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Koch, Golian, Gajdoš - Slafkovský, Hrivík, Cehlárik - Hudáček, Cingel, Tatar - Kelemen, Pospíšil, Regenda - Daňo, Sukeľ, Kudrna

Francúzi boli v úvode lepší a Bertrand už po minúte mohol otvoriť skóre duelu. Postupne sa začali presadzovať v útoku aj Slováci, Cehlárikov teč však minul bránku a krátko na to Nemec trafil žrď. V dvoch presilových hrách bol nebezpečný len Slafkovský.

Aj súper dostal potom dve početné výhody, zahral ich lepšie, ale bez úspechu. Veľkú obetavosť ukázal počas druhej Kelemen, ktorý zblokoval jednu zo striel. Slovenskí reprezentanti udreli štyri sekundy pred koncom prvej časti, Grmanovu strelu tečoval Regenda a puk prepadol za Ylönena.

Na snímke vľavo kapitán Galéria fotiek (27) Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovic

Na začiatku druhej časti bol počej početnej výhody k zvýšeniu Tatar, ale francúzsky brankár dobre zapracoval hokejkou. Slováci dostali potom krátku presilovú hru 4 na 3, síce ju nevyužili, ale krátko po nej sa presadil Hudáček. Náskok mohol zvýšiť Fehérváry, dostal sa pred Ylönena, minul však bránku. Ešte väčšiu šancu mal Kudrna, no ani na dvakrát nedostal puk do siete.

V polovici duel to však dokázal druhýkrát v stretnutí Hudáček, keď vystrelil spoza hráča. Slováci začal viac napádať a blízko ku gólu bol Cehlárik. Na druhej strane sa dvakrát vyznamenal Hlavaj, ktorý držal nulu. V 36. minúte znížil Treille, keď sa uvoľnil medzi kruhmi a využil nepozornosť slovenského brankára. Trojgólové vedenie mohol vrátiť mužstvu tretí útok, ale Pospíšil ešte prihrával Regendovi, čo vystihol Ylönen.

Hráči Slovenska oslavujú gól Galéria fotiek (27) Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Pred začiatkom tretej časti nastala zmene v bránke Francúzska, Papillon nahradil Ylönena. Slováci kontrovali hru a nepúšťali súpera do väčších šancí. V 49. minúte vystrelil od modrej Grman, puk tečoval brániaci hráč - 4:1. O chvíľu neskôr Hrivík našiel Slafkovského, ale jeho strela išla tesne mimo brány. Blízko k zvýšeniu náskoku bol v závere Hrivík, no Papillon vyrazil jeho strelu. Výsledok šesť sekúnd pre sirénou upravil Chakiachvili.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 27

Viac o téme: Libor Hudáček Tomáš Tatar Slovenská hokejová reprezentácia Martin Fehérváry Samuel Hlavaj Pavol Regenda Craig Ramsay Juraj Slafkovský MS v hokeji 2024