VIDEO Cleveland prehral aj druhý zápas sezóny

Clark, Kaman a Butler v súboji pod košomClark, Kaman a Butler v súboji pod košom Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Clevelandu stratili na úvod novej sezóny NBA i druhý zápas, keď prehrali na palubovke Toronta 91:101. Jedného z najväčších favoritov súťaže nezachránilo ani 23 bodov najlepšieho hráča minulej sezóny LeBrona Jamesa, ktorý si navyše pripísal 25. triple-double v kariére.

Hlavnou postavou zápasu bol totiž Talian Andrea Bargnani v drese domácich Raptors, ktorý nastrieľal ešte o päť bodov viac. Skvele mu sekundoval Chris Bosh s 21 bodmi a 16 doskokmi.

Cavaliers si rovnako ako v úvodnom domácom dueli v utorok proti Bostonu (89:95) prehrali zápas biednou druhou štvrtinou, ktorú stratili dokonca znovu rovnakým pomerom 17:30. V polčase tak viedli domáci rozdielom 18 bodov. Výraznú stratu síce dokázal Cleveland zmazať a krátko pred koncom tretej štvrtiny dokonca zrovnal krok, na viac mu však už sily nestačili a na prvú výhru v sezóne si musí ešte počkať.

"Nachádzam sa v kariére v takom bode, keď viem, že je možné dvakrát po sebe prehrať, ale nie je dôvod to nejako prehnane skúmať. Treba sa jednoducho len poučiť z chýb a snažiť sa hrať lepšie," povedal po zápase James, ktorý si okrem 23 bodov pripísal aj 11 doskokov a 12 asistencií.

Výrazne lepšie vstúpil do sezóny práve premožiteľa Clevelandu z prvého zápasu a zároveň jeden z ďalších veľkých favoritov Boston. Celtics úplne deklasovali Charlotte 92:59. Bobcats mali v polčase na konte iba 31 bodov, napriek tomu prehrávali len jedenásťbodovým rozdielom. V druhom polčase sa im však strelecky viedlo ešte horšie (28 bodov) a výsledkom bol potupný rozdiel 33 bodov v konečnom skóre.

"Podľa mňa sme hrali s najlepším tímom v našej konferencii," pripustil Tyson Chandler.

Najväčšia dráma stredajšieho programu sa odohralo v Minnesote, ktorá porazila New Jersey vďaka skvelému výkonu v poslednej štvrtine (31:15) tesným rozdielom 95:93. Súčasne so záverečným klaksónom rozhodol po vlastnom doskoku Damien Wilkins.

V samom závere rozhodol o výhre svojho tímu aj Steve Nash na ihrisku Los Angeles Clippers, keď 5,5 sekundy pred koncom poslal Phoenix do vedenia 109:107, na čo už domáci aj napriek pokus o trojku nedokázali odpovedať.

Atlanta - Indiana 120:109
Orlando - Philadelphia 120:106
Toronto - Cleveland 101:91
Boston - Charlotte 92:59
Miami - New York 115:93
Memphis - Detroit 74:96
Minnesota - New Jersey 95:93
Oklahoma City - Sacramento 102:89