V šlágri Sparty s Ostravou deľba bodov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PRAHA - V šlágri 11. kola najvyššej českej futbalovej súťaže medzi pražskou Spartou a Ostravou sa zrodila remíza 1:1. Hostia z Moravy išli do vedenia v 54. min gólom Tchuřa.

V tej istej minúte nahradil na ihrisku Denisa Kovbu slovenský stredopoliar Igor Žofčák, ktorý si o dve minúty neskôr postavil loptu na biely bod a z jedenástky strelou k ľavej žrdi vyrovnal stav súboja. Do konca duelu sa už nepresadil ani jeden z tímov a obe mužstvá si body spravodlivo podelili.
Futbalisti Slavie Praha pokračujú v nepresvedčivých výkonoch. V sobotňajšom zápase prehrali "zošívaní" s Příbramom 0:1. Tím z českej metropoly ťahal za kratší koniec už v treťom dueli z ostatných štyroch súbojov. Jediný presný zásah sobotňajšieho stretnutia strelil v 75. min domáci Marek Plašil.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 11. kola Gambrinus ligy 2009/2010:

Příbram - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Gól: 75. M. Plašil, 3962 divákov
Peter Grajciar hral do 74. min, Matej Krajčík (obaja Slavia) odohral celé stretnutie.

Sparta Praha - Ostrava 1:1 (0:0)
Góly: 56. I. ŽOFČÁK (z 11 m) - 54. Tchuř, 9715 divákov
Juraj Kucka odohral celé stretnutie, Igor Žofčák (obaja Sparta Praha) hral od 54. min a v 56. min strelil vyrovnávajúci gól domácich, Róbert Zeher (Ostrava) hral od 82. min