VIDEO New Jersey stále bez výhry, Iverson s rekordom

Dwyane WadeDwyane Wade Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti New Jersey v novom ročníku NBA a ani na piaty pokus nevyhrali. V stredu na domácej palubovke podľahli Denveru 94:122 a vyrovnali najhorší štart do sezóny v histórii klubu.

Nuggets o víťazstve rozhodli v tretej štvrtine, v ktorej nastrieľali 44 bodov. V súťaži zatiaľ nepoznali horkosť porážky.

Na výhre Miami 93:89 vo Washingtone mal hlavný podiel Dwyane Wade. Hviezda hosťujúceho tímu nazbierala 40 bodov a 25 sekúnd pred koncom navyše zabezpečila tímu Heat vedenie. Wade na hranicu 40 bodov dosiahol prvýkrát od apríla, keď v dueli s New Yorkom zaznamenal svoje doterajšie maximum 55 bodov.

Ešte o bod viac ako Wade nastrieľal v dueli v Houstone Kobe Bryant, ktorý tak pomohol Los Angeles Lakers k výhre 103:102 po predĺžení. V drese losangeleskych obhajcov titulu sa prvýkrát proti svojmu bývalému tímu predstavil Ron Artest, ktorý zaznamenal 15 bodov.

V drese Memphisu sa na ihrisku Golden State zapísal do histórie NBA Allen Iverson. Jeho tím síce prehral 105:113, striedajúci hviezda Grizzlies si však pripísala 18 bodov a stala sa 16. hráčom histórie NBA, ktorý v kariére nazbieral 24 000 bodov.

Orlando - Phoenix 122:100
Toronto - Detroit 110:99
Washington - Miami 89:93
New Jersey - Denver 94:122
New York - Indiana 89:101
Minnesota - Boston 90:92
Houston - LA Lakers 102:103 po predĺž.
New Orleans - Dallas 114:107 po predĺž.