VIDEO Phoenix rozbil Detroit, Bryant opäť žiaril

Kobe Bryant odohral skvelý zápasKobe Bryant odohral skvelý zápas Zdroj: SITA

NEW YORK - Vďaka vysokej výhre 117:91 nad Detroitom sa basketbalisti Phoenixu posunuli do čela NBA. Rovnakú bilanciu 11 víťazstiev a troch prehier majú aj tímy Atlanty a Orlanda.

V hale Phoenixu nevyhral ani Detroit a Suns si tak naďalej udržujú domácu neporaziteľnosť. Za úspechmi kráčajú najmä vďaka ofenzívnej sile, ktorá im v každom zápase vyniesla minimálne 100 nastrieľaných bodov.

Hosťujúci Pistons naopak podľahli piatykrát za sebou. "Dobrá práca. Skúsili sme na nich vybehnúť od samého začiatku a vyťažiť z toho čo najväčší náskok," povedal tréner víťazov Alvin Gentry, ktorého zverenci v polčase viedli o 16 bodov. V závere si tak už mohol dovoliť najväčšie opory šetriť.

Zápas v New Yorku vyhral Boston 107:105 po predĺžení. Rozhodol Kevin Garnett, ktorý v poslednej sekunde dostal loptu a neomylne ju poslal do koša. Druhou výraznou postavou víťazov bol Paul Pierce, ktorý sa predtým v nadstavenom čase postaral o všetky body Celtics a jeho strelecký súčet sa zastavil na čísle 33. Pri poslednej akcii ho bránili až dvaja hráči, Garnett však nechali úplne voľného.

Obhajcovia titulu Lakers sa držia tesne za vedúcim triom, bilanciu si vylepšili výhrou 101:85 nad Oklahomou. Tradičný ťahúň losangeleského tímu Kobe Bryant nastrieľal 26 bodov, najväčší aplauz si však vyslúžil za nevídaný kôš po strele spoza dosky.

Toronto - Orlando 96:104
New York - Boston 105:107 po predĺžení
Charlotte - Indiana 104:88
Miami - New Orleans 102:101
Phoenix - Detroit 117:91
L. A. Lakers - Oklahoma 101:85

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube