Golfistkou roka Mexičanka Ochoaová

Lorena OchoaováLorena Ochoaová Zdroj: SITA

RICHMOND - Mexická golfistka Lorena Lauri Ochoaová (28) sa stala štvrtýkrát za sebou hráčkou roka na elitnom ženskom okruhu LPGA. Pozíciu svetovej jednotky obhájila vďaka druhému miestu v záverečnom turnaji sezóny v texaskom Richmonde, ktorý vyhrala Švédka Anna Nordqvistová.

Ochoaová porazila v konečnom účtovaní seriálu o jediný bod Kórejčanku Či-e Sin, na ktorú pred turnajom strácala osem bodov. Kórejsku golfistka môže tešiť aspoň ocenenie pre nováčika roka a prvenstvo vo finančnom rebríčku, ktorý ovládla vďaka zárobku 1,8 milióna dolárov na turnajových prémiách.

Jedinou golfistkou, ktorá sa v jednej sezóne stala najlepšou hráčkou aj nováčikom roka, zostáva Američanka Nancy Lopezová, ktorej sa to podarilo v roku 1978.

"Aj tak to bol skvelý rok. Svoje ciele som splnila," uviedla Či-e Sin. "Veľa som sa naučila. Musím sa naučiť lepšie koncentrovať," dodala.

Lauri Ochoaová mala slzy v očiach, keď jej rivalka na poslednej jamke premárnila šancu na siedme miesto v turnaji. "Tento rok to bolo najťažšie a tiež si to najviac užijem," povedala mexická golfistka k bitke o titul Hráčky roka, ktorý získala aj vďaka trom turnajovým prvenstvám.