VIDEO Barcelona zdolala Inter a vedie skupinu

Pedro Rodriguez strieľa gólPedro Rodriguez strieľa gól Zdroj: SITA

BARCELONA - Barcelone proti Interu Miláno vyšla skvele úvodná polhodina. Už po desiatich minútach otvoril skóre Piqué a v 26. min dodal katalánskemu tímu ešte väčšiu pohodu Pedro. \"Barca\" sa víťazstvom posunula s ôsmimi bodmi na 1. miesto v skupine, pred Interom má dvojbodový náskok.

Istotu postupu ešte nemá ani jeden tím, keďže na päty im dýcha päťbodový Rubin Kazaň. Udalosťou utorňajšieho večera v Barcelone bol aj návrat kamerunského útočníka Samuela Eto´a do svojho predchádzajúceho pôsobiska. Dvadsaťosemročný kanonier Interu strávil na Nou Campe päť sezón a v drese Barcelony nastrieľal úctyhodných 109 gólov.

Situáciu ešte viac mohla zamotať Kazaň, ale nedokázala sa vyrovnať s tlakom a doma s Dinamom Kyjev iba remizovala 0:0. "Dnes to bol veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Napokon sme získali aspoň bod, za výkon musím mojim zverencom poďakovať," povedal po stretnutí tréner Kazane Kurban Berdyjev. Stretnutie v Kazani sa hralo v chladnom počasí pri miernom snežení. Ani jeden z tímov nechcel zbytočne riskovať a uzimených divákov príliš nezohrial. Vďaka individuálnemu majstrovstvu Andrija Ševčenka si väčšie príležitosti vypracovalo Dinamo Kyjev. Krátko pred prestávkou spálil najväčšiu príležitosť domácich Alejandro Dominguez, keď skvele zasiahol brankár Alexander Šovkovskij. V druhom polčase mali viac z hry domáci, Dinamo ich však umnou defenzívnou hrou k ničomu nepustilo. "Bol to veľmi vypätý zápas, v ktorom sa viac bojovalo. Hráči sa nešetrili, snažili sa dosiahnuť čo najlepší výsledok. Hrali sme dobre, boli sme bližšie k víťazstvu. Škoda, že sa nám nepodarilo získať tri body," povedal tréner Dinama Valerij Gazzajev. V poslednom kole pocestuje Kazaň na priamy súboj o postup do Milána, Kyjev privíta doma Barcelonu, ktorej bude stačiť aj remíza.

Ruský šampión Rubin Kazaň sa nedokázal vyrovnať s tlakom a v utorňajšom zápase F-skupiny futbalovej Ligy majstrov s Dinamom Kyjev na domácom ihrisku iba remizoval 0:0. Mužstvo z Tatarstanu tak stratou dvoch bodov trochu uľahčilo situáciu obhajcovi prvenstva FC Barcelona. Kazaň má na svojom konte 6 bodov, Barcelona pred duelom s Interom Miláno o bod menej. Dinamo ostáva aj naďalej na poslednom mieste F-skupiny, kde zatiaľ dominuje taliansky tím z Milána. "Dnes to bol veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Napokon sme získali aspoň bod, za výkon musím mojim zverencom poďakovať," povedal po stretnutí tréner Kazane Kurban Berdyjev.

Stretnutie v Kazani sa hralo v chladnom počasí pri miernom snežení. Ani jeden z tímov nechcel zbytočne riskovať a uzimených divákov veľmi nezohrial. Vďaka individuálnemu majstrovstvu Andrija Ševčenka si väčšie príležitosti vypracovalo Dinamo Kyjev. Krátko pred prestávkou spálil najväčšiu príležitosť domácich Alejandro Dominguez, keď skvele zasiahol brankár Alexander Šovkovskij. V druhom polčase mali viac z hry domáci, Dinamo ich však umnou defenzívnou hrou k ničomu nepustilo. "Bol to veľmi vypätý zápas, v ktorom sa viac bojovalo. Hráči sa nešetrili, snažili sa dosiahnuť čo najlepší výsledok. Hrali sme dobre, boli sme bližšie k víťazstvu. Škoda, že sa nám nepodarilo získať tri body," povedal tréner Dinama Valerij Gazzajev.

F-skupina

Rubin Kazaň (Rus.) - Dinamo Kyjev (Ukr.) 0:0
rozhodoval: Felix Brych (Nemecko)

Rubin Kazaň: Ryžikov - Ansaldi, Šaronov (53. Kalešin), César Navas, Ansaldi - Gökdeniz Karadeniz (75. Bystrov), Semak, Noboa, Riazancev - A. Dominguéz, Bucharov

Dynamo Kyjev: Šovkovskij - Magrao, Betao, Yussuf, Jeremenko - Vukojevič, Ninkovič (86. Ghioane), Michalik - Jarmolenko, Milevskij, Ševčenko

FC Barcelona - Inter Miláno 2:0 (2:0)
Góly: 10. Piqué, 26. Pedro Rodríguez, rozhodoval: Busacca (Švaj.), 90 000 divákov

Barcelona: Victor Valdés - D. Alves, Puyol, Piqué, Abidal (89. Maxwell) - Xavi Hernández, Busquets, Keita - Pedro Rodríguez (85. Krkič), Henry, Iniesta (90.+ Dos Santos)

Inter: Júlio César - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - J. Zanetti, Cambiasso (46. Muntari), Thiago Motta - Stankovič (71. Balotelli) - Eto\'o, D. Milito (81. Quaresma)