VIDEO Lakers naďalej valcujú, Cleveland sa trápi

Hviezdne duo Bryant a Gasol bráni BoozeraHviezdne duo Bryant a Gasol bráni Boozera Zdroj: SITA

NEW YORK - Úradujúci šampióni basketbalovej NBA Los Angeles Lakers vyhrali už desiaty zápas v rade a majú stále najlepšiu bilanciu v celej súťaži. Utah s nimi dokázal držať tri štvrtiny stredajšieho zápasu krok, nakoniec ale odišiel porazený rozdielom triedy 101:77.

Lakers hostí v závere doslova zmietli a poslednú dvanásťiminútovku vyhrali 28:6. Kobe Bryant k tomu prispel 27 bodmi, veľký kus práce odviedol aj pivot Pau Gasol, ktorý zaznamenal 19 bodov a 12 doskokov.

Ešte dlhšiu sériu ťahajú hráči Philadelphie, ktorí však z jedenástej prehry za sebou príliš veľkú radosť nemajú. V ich zostave sa druhýkrát objavil navrátilec Allen Iverson, ktorý minútu pred koncom zápasu s Deitroitom vyrovnával na 86:86. Rozhodujúci úder prišiel osem sekúnd pred koncom z ruky Rodneyho Stuckeyho. Úspešný pokus z poľa potom potvrdil aj dvoma trestnými hodmi a upravil na konečných 90:86.

Skvelé výkony predvádza naďalej Atlanta, ktorá si tentokrát poradila s Chicagom 118:83. K trháku nasadila v úvode druhého polčasu, keď ušla na rozdiel 30 bodov.

Najhorší ofenzívny výkon sezóny naopak predviedli basketbalisti Clevelandu na palubovke Houstonu, kde prehrali 85:95. Ťahúň Cavaliers LeBron James síce dal 27 bodov, žiadny ďalší člen základnej zostavy sa však nedostal cez desaťbodovú hranicu. V domácom drese žiarili Trevor Ariza a Aaron Brooks, ktorí sa postarali o viac ako polovicu košov Rockets.

Atlanta - Chicago 118:83
Philadelphia - Detroit 86:90
Indiana - Portland 91:102
New Jersey - Golden State 89:105
Minnesota - New Orleans 96:97
Milwaukee - Toronto 117:95
Houston - Cleveland 95:85
San Antonio - Sacramento 118:106