Pekárikov Wolfsburg opäť prehral, Lehmanna vylúčili

Zsolt Loew a Timo Gebhart v súboji o loptuZsolt Loew a Timo Gebhart v súboji o loptu Zdroj: SITA

BERLÍN - Nemecký futbalový brankár Jens Lehmann najskôr upútal kritikou vedenia svojho zamestnávateľa VfB Stuttgart, neskôr vymočením sa počas zápasu Ligy majstrov s rumunským tímom Unirea Urziceni a napokon v nedeľňajšom dueli 16. kola Bundesligy vylúčením na trávniku Mainzu.

Zverenci trénera Christiana Grossa pritom viedli od 11. min po presnom zásahu Pogrebňaka. V 87. min však išiel Lehmann predčasne pod sprchy a domáci o tri minúty neskôr vyrovnali zásluhou Polanskeho. Miroslav Karhan v drese Mainzu bol na ihrisku do 82 min.

Nevydarený zápas má za sebou majstrovský Wolfsburg. "Vlci" podľahli v nedeľňajšom dueli Borussie Dortmund 1:3, keď všetky tri góly dostali už do prestávky. Najskôr sa dvakrát strelecky presadil Barrios, tretí presný zásah pridal Owomoyela. Po zmene strán dokázal Wolfsburg korigovať výsledok zásluhou gólu Grafiteho. Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík nastúpil na ihrisko v 44. min, kedy nahradil zraneného Gentnera. Dortmund v tabuľke predbehol šiesty Hoffenheim, Wolfsburg si udržal deviatu priečku.

Mainz - Stuttgart 1:1 (0:1)

Góly: 90. Polanski (z pok. kopu) - 11. Pogrebňak, ČK: 87. Lehmann (Stuttgart), 20 300 divákov