New York rozhodol o výhre nad Charlotte až v závere

Wilson ChandlerWilson Chandler Zdroj: SITA

NEW YORK - V jedinom štvrtkovom stretnutí NBA zvíťazil New York na vlastnej palubovke nad Charlotte 97:93 a pripísal si už tretiu výhru v rade. Knicks rozhodli o svojom triumfe v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali 29:22. Rozhodujúcou mierou sa pod úspech podpísala vydarená streľba spoza trojkového oblúka.

Zverenci Mika D\'Antoniho trafili v záverečnej dvanásťminútovke až šesť trojok, na čo nedokázal súper reagovať. "Na tréningu nemám žiadne limity," vtipkoval po stretnutí Danilo Gallinari, ktorý zaznamenal päť z celkovo dvanástich trojbodových košov Knicks. Dôležitú úlohu však zohrala aj dobrá defenzíva domácich.

"Naša obrana je v súčasnosti dostatočne dobrá na to, aby nás udržala v hre. Dokážeme udržať súpera na nízkej úspešnosti streľby a vieme sa vyvarovať lacných košov. To nám dáva nádej víťaziť," skonštatoval David Lee. New York sa v súboji musel zaobísť bez svojho druhého najlepšieho strelca Ala Harringtona, ktorého vyradilo zranené ľavé lýtko.

New York - Charlotte 97:93
Najviac bodov: W. Chandler 27, D. Lee 22, Gallinari 17 - S. Jackson 26, Murray 20, G. Wallace 13, štvrtiny: 28:22, 21:22, 19:27, 29:22, 19 763 divákov