Tesná výhra Lakers, Denver nestačil na Houston

Chauncey Billups, Luis Scola a Aaron BrooksChauncey Billups, Luis Scola a Aaron Brooks Zdroj: SITA

NEW YORK - Basketbalisti Denveru Nuggets vedení 45-bodovým Carmelom Anthonym sa v pondelok prezentovali na ihrisku Houston Rockets v NBA opäť vynikajúcim ofenzívnym výkonom, no domáci hráči s nimi dokázali držať krok a už istého účastníka play-off zdolali 125:123.

Denver v šiestom zápase z ostatných siedmich dosiahol viac ako 110 bodov, no texaský tím mu bol v pondelok vyrovnaným súperom a o všetkom nakoniec rozhodla strela z výskoku 2,9 sekundy pred koncom z ruky Aarona Brooksa.

"Chcel som si nájsť trochu miesta na zakončenie. Videl som, že cesta až k obruči nebude dobrý nápad. Preto som sa snažil nájsť si výhľad na kôš a poslať naň strelu," opísal svoju akciu rodák zo Seattlu, ktorý prepisoval klubové rekordy, keďže v 38. zápase v rade dokázal streliť minimálne jeden trojbodový kôš.

Houston sa vďaka výhre dostal na rozdiel piatich zápasov od Portlandu, ktorý momentálne okupuje poslednú postupovú priečku v Západnej konferencii. Zdá sa pritom, že Rockets vychytili sľubnú formu v tom najlepšom čase, keď sa im prvýkrát od decembra podarilo vyhrať tri duely za sebou.

"Nemáme už veľa priestoru na chyby. Koniec základnej časti tu je o nejaký mesiac, potrebujeme preto vyhrávať," opísal pozíciu mužstva krídelník Luis Scola, ktorý Denveru strelil 23 bodov a doskočil 11 lôpt.

Náročnú úlohu v ceste za deviatym víťazstvom nad kalifornským rivalom v rade zvládli úradujúci šampióni Los Angeles Lakers v Oaklande, kde na nich spustili domáci Warriors hotovú kanonádu. Na kôš Lakers totiž vyslali rovnú stovku striel z poľa a navyše predviedli výkon s nízkym počtom stratených lôpt. Celé mužstvo Golden State prišlo o loptu iba päťkrát, najmenej od marca 2005. Pre porovnanie, túto hranicu v stretnutí prekonali hneď dvaja jednotlivci v tíme hostí - Kobe Bryant s deviatimi a Andrew Bynum s ôsmimi stratami. Na druhej strane však prevahu "bojovníkov" vyvážila dominancia Lakers pod košmi, kde doskočili 56 lôpt v porovnaní s domácimi 25 doskokmi. Nevyvážený výkon Lakers, ktorí rozhodli o víťazstve 124:121 až v závere, nebude podľa Bryanta ani náhodou návodom na úspech vo vyraďovacej časti súťaže.

"V play-off sa k takémuto niečomu ani zďaleka nepriblížime. Nie je nič pozitívne, čo by sme si z tohto duelu mohli zobrať. Proste odtiaľto odídeme s víťazstvom a necháme tento zápas za sebou," vyjadril sa Bryant, ktorý sa svojimi "deravými rukami" priblížil k svojmu rekordu z januára 2008, keď v dueli proti Detroitu stratil 11 lôpt.

Výkon hodný účastníka play-off predviedol predchádzajúci šampión NBA. Boston vyletel na Detroit od úvodných minút a v polčase mal 29-bodový náskok. Hoci Pistons sa po prestávke pokúsili o nemožné, opätovná zvýšená snaha Celtics priniesla mužstvu víťazstvo 119:93. Celtics tak aj naďalej striedajú vynikajúce výkony s chabými, piatkovú 19-bodovú výhru nad Indianou a pondelkovú 26-bodovú nad Detroitom predelila prehra v Clevelande o 11 bodov. Predtým navyše museli fanúšikovia mužstva prehltnúť trpké prehry doma s Memphisom a v Milwaukee. Boston tak určite nie je v pozícii, v akej bol pri svojom triumfe v súťaži pred dvoma rokmi, čo si uvedomuje aj kouč Doc Rivers. "Blížime sa k tomu. Ešte tam nie sme, ale dnešný výkon bol skvelý. Paul Pierce dnes predviedol výbušnú hru. Dostáva sa blízko k svojej vrcholnej forme, tak ako celý tím," vyjadril svoje pocity z hry mužstva Rivers.

Philadelphia - New York 84:94

Najviac bodov: Holiday 18, W. Green 17, Iguodala 14 (17 doskokov) - Gallinari 21, T. Douglas 20, Harrington 15, štvrtiny: 25:26, 30:18, 14:29, 15:21, 13 563 divákov

Boston - Detroit 119:93

Najviac bodov: R. Allen, Pierce a Finley po 15 - W. Bynum 16, R. Hamilton 14, Summers 12, štvrtiny: 31:15, 33:20, 25:35, 30:23, 18 624 divákov

Houston - Denver 125:123

Najviac bodov: Brooks 31, Kevin Martin 29, Scola 23 (11 doskokov) - C. Anthony 45 (10 doskokov), Billups a J. R. Smith po 17, štvrtiny: 38:29, 30:28, 25:38, 32:28, 16 369 divákov

Utah - Washington 112:89

Najviac bodov: Boozer 23, D. Williams 17 (11 asistencií), S. Gaines 15 - Blatche 24, M. Miller 14 (10 doskokov), Gee 10, štvrtiny: 25:25, 34:20, 31:15, 22:29, 19 611 divákov

Los Angeles Clippers - New Orleans 100:108

Najviac bodov: R. Butler 19, Baron Davis (17 asistencií) a Gooden po 18 - David West 24, D. Collison 18 (14 asistencií), Peterson a M. Thornton po 17, štvrtiny: 23:26, 27:20, 28:31, 22:31, 15 617 divákov

Golden State - Los Angeles Lakers 121:124

Najviac bodov: S. Curry 29, C. Hunter 22, Maggette 18 - Bryant 29, P. Gasol 26, A. Bynum 19 (14 doskokov), štvrtiny: 32:39, 33:20, 22:35, 34:30, 20 038 divákov