Asistencia Kopeckého, Budaj odchytal dve tretiny

Peter BudajPeter Budaj Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Kopecký bol najvyťaženejším útočníkom Chicaga v piatkovom prípravnom stretnutí zámorskej NHL v Detroite, ktorý domáci Red Wings vyhrali 3:2.

Dvadsaťosemročný víťaz Stanleyho pohára si v stretnutí počas 19:20 min pobytu na ľade pripísal jednu asistenciu a plusový bod. V domácom drese sa dvoma neúspešnými strelami prezentoval Tomáš Tatar, ktorý nastúpil v jednom útoku s Mikom Modanom.

Jeden plusový bod si pripísal Andrej Meszároš z Philadelphie, ktorý bránku Toronta ohrozil štyrikrát. Ani jedna zo striel obrancu Flyers sa neujala, jeho tím napokon vyhral vďaka výbornému finišu v tretej tretine 4:3 po samostatných nájazdoch.

Brankár Colorada Peter Budaj bol na ľade počas prvých dvoch tretín súboja v Dallase, zo štrnástich striel inkasoval iba raz.

Detroit - Chicago 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) - Tomáš Kopecký (CHI) 0+1

Carolina - Nashville 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Toronto - Philadelphia 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 1:3 - 0:0, 0:1)

Columbus - Pittsburgh 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Montreal - Ottawa 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

St. Louis - Minnesota 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Dallas - Colorado 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - Peter Budaj (COL) chytal prvé dve tretiny, zo štrnástich striel inkasoval raz

San Jose - Anaheim 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)