VIDEO Chára aj Višňovský sa dočkali prvého gólu

Radosť Ľubomíra Višňovského po góleRadosť Ľubomíra Višňovského po góle Zdroj: SITA

NEW YORK - Vo štvrtkových dueloch NHL si svoje bodové konto rozšírila dvojica slovenských hokejistov. Výbornú formu potvrdil Boston, ktorý si v krátkom čase opäť poradil s Washingtonom a záverečný gól zápasu sa postaral kapitán Zdeno Chára.

Chára strávil na ľade takmer 29 minút a zaznamenal tri strely na Varlamova. "Ďakujem naším divákom, že dnes prišli. Bola to naša otváracia domáca hokejová noc a verím, že sa dnes hokejom bavili," poznamenal po stretnutí Chára. Boston má na konte 4 víťazstvá v rade a bilanciu v prvých piatich zápasoch sezóny 4-0-1 zaznamenal naposledy pred 20 rokmi. "Musíme stále hrať na víťazstvo a extrémne tvrdo pracovať. Máme pred sebou ešte veľa zápasov. No koncentrovať sa vždy treba len na ten najbližší," dodal Chára.

Gólovú radosť si prežil aj Ľubomír Višňovský v drese Anaheimu, ktorý otváral skóre zápasu vo Philadelphii už v 1. minúte. Na prekonanie mladého brankára Bobrovského mu stačilo iba 35 sekúnd.  Višňovský mal v stretnutí aj úctyhodný počet šesť zblokovaných striel. V drese Flyers si do štatistík pripísal jednu asistenciu Andrej Meszároš.

Oporou newyorských ostrovanov na ľade Tampy Bay bol obranca Milan Jurčina, ktorý strávil na ľade takmer 20 minút, na Ellisa v bránke domácich vyslal dve strely a vďaka gólu Matta Moulsona v druhej minúte predĺženia si odniesol cenné víťazstvo 3:2.

Martin Brodeur od začiatku sezóny dokazuje, že ešte ani zďaleka nepatrí do starého železa. V Montreale zlikvidoval všetkých 29 striel "Habs" na a keďže jeho spoluhráči v každej tretine raz prekonali Pricea v domácej bránke, odviezlo si New Jersey z ľadu Canadiens víťazstvo 3:0. Brodeur si v siedmom štarte sezóny pripísal už druhé čisté konto. Celkovo išlo už o 112. zápas Brodeura bez inkasovaného gólu a v tejto štatistike historicky kraľuje.

Boston - Washington 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 20. Ryder (Bergeron, Seguin), 23. Caron (Bergeron, Hunwick), 33. Horton (Recchi, Lucic), 60. CHÁRA (Boychuk, Wheeler) - 50. Chimera. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:39, brankári: Thomas - Varlamov. Diváci: 17 565.

Philadelphia - Anaheim 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 5. Hartnell (Leino, MESZÁROŠ), 34. Giroux (Carle, Coburn) - 1. VIŠŇOVSKÝ (Perry, Getzlaf), 11. Blake (Selänne, Lilja), 59. Getzlaf (Beleskey, Perry). Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Shelley - Parros obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:22, brankári: Bobrovskij - McElhinney. Diváci: 19 012.

Florida - Dallas 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 57. Weiss (Frolík) - 17. Ott (Benn, Grossman), 20. Wandell (Skrastinš, Benn), 29. Neal (Eriksson, Robidas), 40. Wandell (Benn, Daley). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Wideman na 5 min za bitku - Burish 5+10 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:29, brankári: Vokoun (40. Clemensen) - Lehtonen. Diváci: 11 580.

Montreal - New Jersey 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Parise (Zajac, Zubrus), 35. Arnott (Zubrus, Langenbrunner), 44. Taormina (Arnott). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Moen - Clarkson obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:20, brankári: Price - Brodeur. Diváci: 21 273.

Toronto - NY Rangers 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 52. Armstrong (MacArthur, Grabovskij) - 17. Fedotenko (Stepan), 18. Anisimov (Rozsíval, Callahan). Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Orr - Boogaard obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:32, brankári: Gustavsson - Biron. Diváci: 19 310.

Tampa Bay - NY Islanders 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 19. Bergenheim (Purcell, Hedman), 25. St.Louis (Stamkos, Lundin) - 3. Grabner (Niederreiter, Weight), 30. Parenteau (Wisniewski, Tavares), 62. Moulson (Nielsen, Mottau). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:25, brankári: Ellis - DiPietro. Diváci: 13 333.

Detroit - Calgary 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 18. Zetterberg (Daciuk, Holmström), 24. Lidström (Daciuk, Zetterberg), 48. Franzén (Bertuzzi, Filppula), 57. Bertuzzi - 16. Backlund (Glencross, Sarich), 19. Backlund (Morrison, Glencross). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:36, brankári: Howard - Kiprusoff. Diváci: 18 399.

Nashville - Pittsburgh 3:4 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 1. Legwand (Tootoo, Ward), 29. Franson (Bouillon, Erat), 46. Hornqvist (Wilson, Erat) - 21. Malkin (Comrie, Letang), 34. Crosby (Kunitz, Hutchinson), 53. Crosby (Malkin, Letang), 64. Letang (Crosby, Kennedy). Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Klein - Engelland obaja na 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:38, brankári: Rinne - Fleury. Diváci: 17 113.

Colorado - San Jose 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 15. Cumiskey (Stewart), 48. Hejduk (Stewart, Liles) - 20. Nichol (Mayers, McCarthy), 22. Pavelski (Heatley, Marleau), 29. Pavelski (Heatley, Marleau), 59. Couture (Murray, D. Boyle). Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Stewart (Col) 10 min osobný trest, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:34, brankári: Anderson - Niittymäki. Diváci: 12 803.

Edmonton - Minnesota 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Góly: 13. Hemský (Foster, Ryan Whitney), 49. Horcoff (Eberle, Ryan Whitney) - 3. Brodziak (Staubitz, Burns), 6. Brodziak (Latendresse, Barker), 14. Latendresse (Havlát, Cullen), 60. Burns (M. Koivu). Vylúčení: 4:10 na 2 min, navyše: Penner (Edmonton) 10 min osobný trest, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:25, brankári: Chabibulin - Niklas Bäckström. Diváci: 16 839.

Phoenix - Los Angeles 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 5. Stempniak (Jovanovski, Aucoin), 8. Stempniak (Pyatt, Belanger), 26. Ebbett (Morris, Jovanovski), 60. Stempniak (Belanger, Jovanovski) - 29. Simmonds (B. Schenn), 58. Simmonds (Richardson). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 27:30, brankári: Bryzgalov - Quick. Diváci: 6 706.