VIDEO Navrátilec Hossa: Takto nemôžeme prehrať zápas!

Hossa pred bránkou EdmontonuHossa pred bránkou Edmontonu Zdroj: SITA

CHICAGO - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa po päťzápasovom výpadku zavinenom zranením opäť objavil v zostave Chicaga. Jeho návrat do kolotoča NHL mal však trpkú príchuť – Blackhawks v noci na pondelok prehrali na domácom ľade s posledným tímom ligy Edmontonom 1:2, hoci dlho viedli 1:0.

Úradujúci šampión prišiel o body v záverečnej tretine, keď inkasoval od "olejárov" dva góly v priebehu 14 sekúnd. "Je neakceptovateľné prehrať zápas za jednu minútu," hneval sa slovenský krídelník. "Až do tretej tretiny sme hrali celkom solídny defenzívny zápas. Ako majstrovský tím však musíme hrať zodpovednejšie," povedal pre ESPN.

V úvodných 11 vystúpeniach nazbieral Hossa rovnaký počet bodov za 7 gólov a 4 asistencie. V dueli s Los Angeles, ktorý sa hral 27. októbra, sa však pri nevinne vyzerajúcej kolízii s Jarretom Stollom zranil. Odvtedy vynechal päť stretnutí, z ktorých Chicago tri prehralo. Absenciu hráča Hossovho kalibru bolo podľa trénera "jastrabov" Joela Quennevilla výrazne cítiť.

"Pokiaľ sa nezranil, hral za náš tím skvele. Bol našou hybnou silou," vyslovil sa pre denník Chicago Sun-Times skúsený kouč. Podľa neho hral Hossa v prvom zápase po zranení "OK". "Je dobre, že ho máme späť. Naše špeciálne zostavy trpeli počas jeho absencie. Teraz ho budeme môcť využiť vo všetkých herných situáciách," načrtol Quenneville svoje plány.

Hossa, ktorého fanúšikovia v United Center privítali vrúcnym potleskom, nepociťoval na ľade už žiadne známky zranenia. Po zápase bývalý hráč Ottawy, Atlanty, Pittsburghu či Detroitu povedal, že "sa cíti byť takmer späť v normále".

Zranenie podľa jeho slov nemalo nič spoločné s operovaným ramenom, pre ktoré vlani vynechal úvodných 22 zápasov ročníka. "Cítil som sa celkom solídne, takmer stopercentne. Možno som občas ešte pocítil nedostatky v korčuľovaní a v súbojoch, ale bol som už určite pripravený nastúpiť. Akurát nás mrzí ten výsledok," dodal pre Chicago Tribune.

• Zdroj: TASR, nhl.com